PlusLiga: Mecz walki na korzyść radomian

14
0

Do bardzo emocjonującego i wyrównanego starcia doszło w Suwałkach, gdzie miejscowa drużyna podejmowała zespół z Radomia. W każdym z setów obie ekipy walczyły do samego końca, a mecz ostatecznie zakończył się wygraną podopiecznych trenera Roberta Prygla. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Karol Butryn.

Mocno ze środka mecz rozpoczął Alen Pajenk (0:1). Gospodarze nie pozostali dłużni i pierwszą fazę seta trwała wymiana punkt za punkt. Gdy gościom z Radomia udało się odskoczyć na kilka punktów (10:6), do akcji wkroczyły błędy własne oraz Cezary Sapiński na zagrywkę (10:12). Świetna współpraca Kędzierskiego z Sanderem od początku spotkania owocuje w efektowne, dynamiczne, a przede wszystkim skuteczne pipe’y (15:18). Na zmianę zadaniową na zagrywce pojawił się znany ze swojego uderzenia Patryk Szwaradzki, jednak tym razem nie udało mu przebić na drugą stronę (19:23). Podobna zmiana zadaniowa u Cerrad Enea Czarnych – za Damiana Borucha Bartłomiej Firszt, jednak z takim samym skutkiem jak u gospodarzy (20:23). Podwójny blok suwalszczan zatrzymał Wojciecha Włodarczyka na prawej stronie (22:24). Michał Kędzierski postanowił nie ryzykować kolejnej piłki setowej i w bój posłał Brendena Sandera, który ponownie bez problemu skończył atak z pipe’a i jednocześnie pierwszego seta (23:25).

Drugą partię rozpoczyna bardzo długa wymiana, której ostatecznie nie byli w stanie wytrzymać gospodarze i popełnili błąd (1:1). Kolejna długa akcja i kolejny raz zwycięska dla Czarnych – Kędzierski bokiem rozegrał do Sandera, który pozostał niezatrzymany w swoich atakach z drugiej linii (5:7). As serwisowy Klinkenberga wyrównał stan spotkania (11:11). Pajenk i Sander zatrzymali Bartłomieja Bołądzia, na co od razu zareagował szkoleniowiec Ślepska, Andrzej Kowal (16:19). Potężnym atakiem po prostej Karol Butryn wyrównał wynik w ważnym momencie (23:23). Końcówka seta to teatr dwóch aktorów – Bartłomiej Bołądź na zmianę z Karolem Butrynem walczyli o zwycięstwo dla swoich drużyn (32:32). Przy stanie 39:40 doszło do dosyć kontrowersyjnej decyzji sędziów – autowy atak ślepszczan odgwizdali jako blok – aut. Trener Czarnych Radom, Robert Prygiel, poprosił o challenge. Kamery bloku nie wykazały, jednak sędziowie, mimo ogromnych protestów, decyzji nie zmienili (40:40). Karol Butryn wytrzymał presję wyniku i zakończył rekordowego, trwającego 59 minut seta wynikiem 42:44.

W trzecim secie tempo zdecydowanie zelżało, co było oczywiście pokłosiem drugiej partii, która okazała się rekordowa w PlusLidze zarówno pod względem czasu, jak i wyniku. Obydwie drużyny powoli zbierały siły, grając punkt za punkt. Punktowa zagrywka Alena Pajenka, którą ustrzelił Nicolasa Szerszenia, rozbudziła atmosferę ponownie (10:10). Spotkanie na szczycie Pajenka z Takvamem zwyciężył Norweg (20:17). Trener Prygiel poprosił o czas, który faktycznie poskutkował powrotem jego podopiecznych do gry (22:22). W końcówce Josua Tuaniga wykorzystał jednak chwilę nieuwagi Czarnych i uruchomił swojego atakującego. Bartłomiej Bołądź zakończył trzecią partię i przedłużył nadzieję swojej drużyny (25:22).

Czwartą partię rozpoczął wciąż niezatrzymany Karol Butryn (0:1). Długa wymiana, w którą zaangażowany był każdy zawodnik na boisku, jednak błąd w kolejnej obronie popełnił Mateusz Masłowski (6:10). Piłka została w rękach Kacpra Gonciarza, a takiego błędu sędzia nie mógł nie zauważyć (13:17). Wciąż niezatrzymany pozostał także Bartłomiej Bołądź powracający na boisko. Sprytnie znalazł miejsce między radomskim blokiem a antenką (18:22). Pierwszej piłki setowej nie udało się skończyć… Karolowi Butrynowi (20:24). Gospodarze zaczęli gonić wynik, co ułatwiła im ponowna pomyłka Butryna (21:24), jednak nie zdołali utrzymać piłki w grze, posyłając zagrywkę w aut (21:25).

Ślepsk Malow Suwałki – Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (23:35, 42:44, 25:22, 21:25)

MVP: Karol Butryn

Ślepsk Malow Suwałki: Nicolas Szerszeń, Bartłomiej Bołądź, Andreas Takvam, Jakub Rohnka, Cezary Sapiński, Josua Tuaniga, Adrian Stańczak (libero) oraz Paweł Filipowicz (libero), Patryk Szwaradzki, Kevin Klinkenberg, Łukasz Rudzewicz, Kacper Gonciarz, Wojciech Siek

Cerrad Enea Czarni Radom: Alen Pajenk, Michał Kędzierski, Damian Boruch, Brenden Sander, Wojciech Włodarczyk, Karol Butryn, Michał Ruciak (libero) oraz Mateusz Masłowski (libero), Bartosz Firszt, Athanasios Protopsaltis, Bartłomiej Grzechnik