PlusLiga: Komplet punktów zostaje w Szczecinie

35
0

W meczu dziewiątej kolejki PlusLigi Espadon Szczecin podejmował Dafi Społem Kielce. Gospodarze od początku narzucili przeciwnikom swój rytm gry, choć kielczanie nie poddawali się bez walki. Ostatecznie po trzech setach kolejne zwycięstwo i komplet punktów zapisali na swoim koncie podopieczni trenera Michała Gogola.

Mecz rozpoczął się walką między zespołami. Szczecinianie dosyć szybko osiągnęli wysoką przewagę (7:3), utrzymując w kolejnych akcjach pewien komfort bezpieczeństwa. Siatkarze z Kielc próbowali odrabiać stracone punkty, lecz gospodarze stale utrzymywali rywali na bezpieczny dystans. Goście zdołali zmniejszyć straty do jednego punktu (17:18), nawiązując z przeciwnikami zaciętą walkę w końcówce. Ostatecznie pierwszą partię rozstrzygnęli na swoją korzyść podopieczni trenera Michała Gogola (25:21).

W drugim secie ponownie zespoły nawiązały między sobą walkę już od początku, dostarczając kibicom emocji. Drużyny walczyły o każdy punkt, a na tablicy wyników co chwilę widniał remis. Szczecinianie dopiero po jakimś czasie odskoczyli rywalom na dwa punkty (12:10). Kielczanie nie tracili kontaktu z przeciwnikami, choć stale na prowadzeniu utrzymywali się gospodarze. W końcówce siatkarze ze Szczecina powiększali swój dorobek punktowy i rozstrzygnęli dosyć wyraźnie na swoją korzyść również tę odsłonę (25:16).

Trzeci set został zainaugurowany tak jak poprzednie wymianą punktów. Zespoły ponownie od początku przystąpiły do walki. Kielczanie osiągnęli dwupunktowe prowadzenie (10:8), lecz przeciwnicy nie tracili z nimi kontaktu. Natychmiastowo odrobili stracone „oczka”, a kibice w dalszym ciągu mogli obserwować wyrównaną i emocjonującą walkę, w której żadna z ekip nie zwalniała tempa. W końcowym fragmencie trzeciej partii gospodarze osiągnęli czteropunktową przewagę (20:16), a następnie rozstrzygnęli na swoją korzyść także tę partię (25:18).

Espadon Szczecin – Dafi Społem Kielce 3:0 (25:21, 25:16, 25:18)

MVP: Marcin Wika

Espadon Szczecin: Janusz Gałązka, Bartłomiej Kluth, Tomasz Kowalski, Michał Ruciak, Marcin Wika, Bartosz Gawryszewski, Adrian Mihułka (libero) oraz Marcin Jaskuła (libero), Mateusz Malinowski, Eemi Tervaportti

Dafi Społem Kielce: Jakub Szymański, Przemysław Stępień, Jakub Wachnik, Alexey Nalobin, Łukasz Łapszyński, Maxim Morozau, Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Piotr Adamski, Michał Superlak, Vlad Orobko, Szymon Biniek (libero)