PlusLiga: Kędzierzynianie z kompletem „oczek”

28
0

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmowała dzisiaj na swoim boisku Indykpol AZS Olsztyn. Spotkanie zakończyło się po czterech setach zwycięstwem podopiecznych trenera Nikoli Grbića, którzy dopisali do swojego konta kolejne punkty i cenne zwycięstwo. Najlepszym zawodnikiem meczu został Kamil Semeniuk.

Mecz otworzył Arpad Baroti potężnym atakiem z prawej strony (1:0). Nieudana wystawa Łukasza Wiśniewskiego doprowadziła do remisu (4:4). As Jana Hadravy (7:8). Świetna współpraca Benjamina Toniuttiego z Łukaszem Wiśniewskim zaowocowała efektownym siatkarskim gwoździem (13:13). Mocny atak Mateusza Miki po prostej nie dał Kamilowi Semeniukowi szans na obronę (16:17). Po wyrównanej walce gospodarzom udało się w końcówce seta wyjść na prowadzenie, m. in. dzięki asowi serwisowemu Aleksandra Śliwki (20:18). Trener olsztynian, Paolo Montagnani, poprosił o czas, jednak po przerwie goście nie wykorzystują błędu zespołu z Kędzierzyna i sami dotknęli siatki (23:19). Pierwsza pomyłka Barotiego w meczu (21:24). Kamil Semeniuk zakończył seta, obijając olsztyński blok (25:21).

Mocno drugiego seta rozpoczęli olsztynianie, co na swoich rękach z pewnością odczuł Baroti (1:1). Gospodarze natychmiast jednak straty odrobili i to z nawiązką, dlatego też Montagnani poprosił o czas (5:1). Kiwką poradził sobie z wysokim blokiem Mateusz Mika (9:4). Pierwszy challenge tego meczu wykazał atak po bloku kędzierzynian – punkt dla drużyny z Olsztyna (11:9). Seyed Mousavi nie trafił w boisko, co znacząco zwiększyło przewagę Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (15:9). Niemoc Indykpolu AZS Olsztyn pogłębił as serwisowy Benjamina Toniuttiego (18:9). Paolo Montagnani wymienił prawie całą wyjściową szóstkę, jednak niewiele można już było naprawić. Rozpędzona Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, również ze zmiennikami w składzie, pewnie zakończyła seta (25:14).

Na potrójnym bloku poradził sobie Aleksander Śliwka, dobrze otwierając kolejną partię dla swojej drużyny (2:0). Seyed przypilnował przeciwników, co zaowocowało efektownym blokiem na środku siatki (5:4). Kolejny blok olsztynian – tym razem udaremniony po raz pierwszy w tym meczu atak Barotiego (8:7). Festiwal zepsutych zagrywek po obu stronach sprawił, że tempo spotkania delikatnie zwolniło (14:12). Jan Hadrava po raz kolejny nie trafił po skosie w boisko (20:20). Świetne rozegranie Benjamina Toniuttiego do Kamila Semeniuka, który zaskakuje przeciwników atakiem z pipe’a (22:22). As Wojciecha Żalińskiego dał olsztynianom piłkę setową (24:23). Tym razem reagować musiał Nikola Grbić. Po czasie dobra akcja gości… zostaje przerwana z powodu kontuzji Jana Hadravy. Akcję powtórzono i po długiej wymianie Remigiusz Kapica swoim atakiem zapewnił Indykpolowi AZS Olsztyn zwycięstwo (25:23).

Łukasz Wiśniewski czwartego seta rozpoczął punktowym blokiem (1:0). Remigiusz Kapica miał niedokładne rozegranie, jednak udało mu się zdobyć punkt przez nieuwagę kędzierzynian – gospodarze zamiast bronić, ruszyli do sędziego, aby zareklamować wystawę Kowalskiego (6:3). Ponowne protesty Mistrza Polski, tym razem w kwestii przełożenia rąk Mateusza Poręby na stronę przeciwnika – challenge wykazał, że błędu nie było (11:7). As serwisowy Łukasza Wiśniewskiego daje kędzierzynianom naprawdę dużą przewagę (17:7). Dobre rozegranie Tomasza Kowalskiego wykorzystał niezawodny w tym meczu Seyed Mousavi (19:12). Pojedynczy blok Adama Smolarczyka wywołał ogromna radość na trybunach w Kędzierzynie (23:14). Mecz zakończył Robbert Andringa, atakując w taśmę (14:25).

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:21, 25:14, 23:25, 25:14)

MVP: Kamil Semeniuk

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Benjamin Toniutti, Łukasz Wiśniewski, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Arpad Baroti, David Smith, Paweł Zatorski (libro) oraz Korneliusz Banach (libero), Przemysław Stępień, Sebastian Warda, Adam Smolarczyk

Indykpol AZS Olsztyn: Jan Hadrava, Robbert Andringa, Paweł Woicki, Mateusz Mika, Mateusz Poręba, Seyed Mousavi, Michał Żurek (libero) oraz Tomasz Kowalski, Paweł Pietraszko, Remigiusz Kapica, Dawid Sokołowski, Wojciech Żaliński

Źródło: informacja własna