PlusLiga: Kędzierzynianie pewnie pokonali Stal Nysę na inaugurację rozgrywek

23
0

W pierwszym meczu sezonu 2020/2021 siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie pozostawili złudzeń drużynie Stali Nysa. Po trzech setach pokonali beniaminka PlusLigi, wyraźnie dominując w ostatnich dwóch partiach. Najlepszym graczem tego starcia został wybrany Łukasz Kaczmarek.

Mecz rozpoczęli gospodarze od zagrywki Marcina Komendy, a następnie na trzypunktowe prowadzenie wyszli kędzierzynianie (3:0). Serię rywali przerwał atak Michała Filipa (1:4), lecz to nie wybiło z rytmu przyjezdnych, którzy utrzymywali przewagę po swojej stronie. Siatkarze zespołu z Nysy walczyli o wyrównanie wyniku, doprowadzili do remisu (7:7) i kibice byli świadkami wyrównanej gry, w której nikt nie wstrzymywał ręki. W końcowej fazie seta kędzierzynianie odskoczyli na trzy „oczka” przewagi (18:15), na co zareagował trener Krzysztof Stelmach. Po wznowieniu gry Aleksander Śliwka posłał asa serwisowego (19:15), a w dalszej kolejności kędzierzynianie utrzymywali kontrolę nad grą i ostatecznie inauguracyjną partię zapisali na swoim koncie z przewagą sześciu „oczek” (25:19).

Drugiego seta zespoły zainaugurowały wymianą punktów (1:1). Kędzierzynianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (3:1) i utrzymywali rywali na dystans. Powiększyli swoją przewagę do czterech „oczek”, a po kolejnym punkcie na ich korzyść trener Krzysztof Stelmach poprosił o czas (9:4). Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla w dalszym ciągu utrzymywali kontrolę nad grą i powiększali swoje prowadzenie (13:6). Na niewiele zdała się także druga przerwa na żądanie trenera Stali Nysa, gdyż przyjezdni powiększali swój dorobek punktowy, zapisując w konsekwencji drugą odsłonę na swoim koncie z przewagą dwunastu punktów (25:13).

Trzecią partię drużyny ponownie rozpoczęły od wymiany „oczek” (1:1). Kędzierzynianie utrzymywali inicjatywę po swojej stronie i wyszli na trzypunktową przewagę (4:1). Gospodarze próbowali powrócić do gry, jednak kędzierzynianie skutecznie im to uniemożliwiali (6:2). Powiększali swoje prowadzenie, a gracze Stali Nysa nie potrafili znaleźć sposobu na powstrzymanie rywali. Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla pewnie zmierzali do zwycięstwa i ostatecznie trzecią odsłonę zapisali na swoim koncie z różnicą dziewięciu punktów (25:16).

Stal Nysa – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 13:25, 16:25)

MVP: Łukasz Kaczmarek

Stal Nysa: Marcin Komenda, Zbigniew Bartman, Moustapha M’Baye, Bartłomiej Lemański, Łukasz Łapszyński, Michał Filip, Michał Ruciak (libero), Kamil Dembiec (libero) oraz Wassim Ben Tara, Patryk Szczurek, Bartosz Bućko, Mariusz Schamlewski, Kamil Długosz

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Łukasz Kaczmarek, Jakub Kochanowski, Benjamin Toniutti, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, David Smith, Paweł Zatorski (libero) oraz Adrian Staszewski, Bartłomiej Kluth, Krzysztof Rejno, Piotr Łukasik, Korneliusz Banach (libero)