PlusLiga: Kędzierzynianie bez straty seta pokonali zespół GKS-u Katowice

11
0

W zaległym meczu siódmej kolejki siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle bez straty seta pokonali zespół GKS-u Katowice. Kędzierzynianie wyraźnie zapisali na swoim koncie pierwszą partię, zaś z największym oporem rywali spotkali się w drugiej odsłonie, w której od początku musieli odrabiać straty. W trzeciej zaś zdecydowanie postawili kropkę nad ‚i’. MVP starcia został wybrany Łukasz Kaczmarek.

Mecz rozpoczęli katowiczanie od zagrywki Kamila Kwasowskiego, a pierwszą akcję na korzyść swojego zespołu zakończył Kamil Semeniuk (1:0). Na to zagranie odpowiedział atakiem Kamil Kwasowski (1:1) i między zespołami trwała zacięta gra (4:4). Punktowa zagrywka Kamila Semeniuka wyprowadziła gospodarzy na dwupunktowe prowadzenie (6:4), a następnie utrzymywali przewagę po swojej stronie, choć rywale walczyli o odzyskanie straconych „oczek”. Kędzierzynianie skutecznie im to uniemożliwiali, wyraźnie kontrolując grę w decydującej części seta (17:9). W dalszym ciągu powiększali swój dorobek punktowy i ostatecznie inauguracyjną odsłonę zapisali na swoim koncie z przewagą dziewięciu punktów (25:16).

Drugiego seta od pięciopunktowego prowadzenia rozpoczęli siatkarze z Katowic (5:0). Kędzierzynianie przystąpili do gry (2:5), ale na prowadzeniu stale utrzymywali się goście (6:2). Kontrolowali grę, choć rywale walczyli o odrobienie straconych „oczek” i wyrównanie wyniku, ale katowiczanie skutecznie im to uniemożliwiali (10:14, 15:11). Gospodarze nie zamierzali jednak składać broni. W końcówce zmniejszyli straty do dwóch „oczek” (15:17), a następnie złapali z nimi kontakt (19:20). Ostatecznie drugą partię zapisali na swoim koncie gospodarze (26:24).

Trzecią partię skuteczniej zainaugurowali gospodarze, którzy już po pierwszych akcjach wyszli na trzypunktowe prowadzenie (4:1). Katowiczanie nie składali broni i walczyli o odrobienie strat, ale kontroli nad grą nie tracili kędzierzynianie (9:5). Powiększali swój dorobek punktowy, zaś katowiczanie nie mogli znaleźć sposobu na zatrzymanie rywali. Ostatecznie trzecią partię zapisali na swoim koncie z przewagą dziewięciu punktów (25:16).

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – GKS Katowice 3:0 (25:16, 26:24, 25:16)

MVP: Łukasz Kaczmarek

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Łukasz Kaczmarek, Jakub Kochanowski, Krzysztof Rejno, Benjamin Toniutti, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Paweł Zatorski (libero) oraz Piotr Łukasik, Rafał Prokopczuk, Bartłomiej Kluth, Adrian Staszewski, Korneliusz Banach (libero)

GKS Katowice: Jan Nowakowski, Jakub Szymański, Miłosz Zniszczoł, Jakub Jarosz, Jan Firlej, Kamil Kwasowski, Dustin Watten (libero) oraz Adrian Buchowski, Wiktor Musiał, Jakub Nowosielski, Kamil Drzazga, Dawid Ogórek (libero), Sławomir Stolc,