PlusLiga: Jastrzębianie z wygraną w Suwałkach

PlusLiga: Jastrzębianie z wygraną w Suwałkach

15
0
PODZIEL SIĘ

W ramach osiemnastej kolejki PlusLigi siatkarze MKS-u Ślepsk Malow Suwałki podejmowali graczy Jastrzębskiego Węgla. Spotkanie po czterech setach zakończyło się wygraną zawodników ze Śląska, którzy dopisali do swojego konta w tabeli komplet punktów. 

 

Od pierwszych akcji spotkania na Podlasiu było widać, że jastrzębski zespół bardzo dobrze czuje się w polu serwisowym. Zawodnicy podejmowali ryzyko na zagrywce, co wpędzało w kłopoty graczy z Suwałk. Z kolei ataki przeciwników Jastrzębskiego Węgla były podbijane przez gości, a to umożliwiało wyprowadzanie kontrataków. Na początku meczu brylował Dawid Konarski, który świetnie serwował i pewnie atakował. Po jego asie wynik brzmiał 12:6 dla Jastrzębskiego Węgla. Po czasie wziętym przez trenera Andrzeja Kowala, jastrzębianie kontynuowali swoją świetną grę (15:7). Przy stanie 19:11 szkoleniowiec gospodarzy poprosił o kolejną przerwę dla swojej ekipy, ale śląska drużyna nie zwalniała tempa. Kolejny as serwisowy Konarskiego dał rezultat 21:12. Jastrzębianie bez większych kłopotów rozstrzygnęli premierową partię na swoją korzyść (25:16).

 

W drugiego seta Jastrzębski Węgiel wszedł z równie dużym impetem, jak w pierwszą odsłonę (4:2). Rywale próbowali naciskać (5:4), ale goście byli w stanie odpowiedzieć im blokiem (7:5). Wówczas jednak przydarzył się przestój, który kosztował przyjezdny zespół utratę czterech punktów z rzędu (9:7). Od tego momentu suwałczanie trzymali śląską drużynę na dwupunktowym dystansie (12:10, 13:11, 14:12). Dopiero w momencie kiedy Konarski znów posłał na stronę rywali asa, wyrównaliśmy stan seta po 14. Niestety, nie poszliśmy za ciosem, natomiast gracze Ślepska Malow ponownie zbudowali kilkupunktową przewagę. Zapracowali na to blokiem (18:15). Po czasie wziętym przez trenera Slobodana Kovaca goście zbliżyli się do ekipy z Suwałk na różnicę jednego punktu (18:17). Spora w tym zasługa środkowych – Jurija Gladyra i Grahama Vigrassa, ale ponownie, nie zdołali utrzymać kontaktu z przeciwnikami (22:18). Niesieni fantastycznym dopingiem gospodarze zwyciężyli w drugim secie 25:20.

 

Pierwsza faza trzeciego seta znów zaczęła się po myśli Jastrzębskiego Węgla. Najpierw Vigrass do spółki z Konarskim zatrzymali blokiem Kevina Klinkenberga, a później Lukas Kampa popisał się znakomitym atakiem w kontrze. Dwa dynamiczne ataki Tomasza Fornala z lewego skrzydła złożyły się na wynik 10:7. Wkrótce potem Konarski dołożył asa serwisowego (12:7). Efektowna akcja, w której Konarski rozegrał do Gladyra, przyniosła rezultat 14:10 dla JW. Niebawem Julien Lyneel równie widowiskowo zaatakował z szóstej strefy w kontrze i jastrzębianie mieli już pięć „oczek” w zapasie (18:13). Przy stanie 21:15 na placu gry zadaniowo na zagrywkę pojawił się Jakub Bucki i w swoim stylu zaserwował asa (22:15)! Zaraz potem drugi atakujący dołożył kolejną punktową zagrywkę (24:15) i Jastrzębski Węgiel triumfował w tym secie do 17.

 

Dzięki świetnym zagrywkom (asy serwisowe Cezarego Sapińskiego oraz Bartłomieja Bołądzia) w czwartym secie gospodarze wyszli na prowadzenie 7:2. Jastrzębianie jednak byli w stanie odpowiedzieć przeciwnikom trzema punktowymi blokami z rzędu (7:5). Kiedy Lukas Kampa po raz trzeci w meczu skutecznie zaatakował w kontrze, goście zbliżyli się do suwałczan na różnicę jednego „oczka”. Po czasie dla MKS-u Nicolas Szerszeń przestrzelił (9:8). Wkrótce potem, w długiej akcji, Julien Lyneel pokazał wielki kunszt i dał dwupunktową przewagę (12:10). Jastrzębski Węgiel nie zwolnił tempa i zyskał cztery punkty w zapasie (14:10). Na dystansie tej partii Jakub Popiwczak błysnął doskonałymi obronami, Vigrass z Fornalem – blokiem, zaś Lyneel serwisem (as), a konsekwencją tego był wynik 21:13 dla Jastrzębskiego Węgla. Jastrzębianie nie spuścili z tonu i zwyciężyli w czwartej partii 25:18 i całym meczu 3:1.

 

Ślepsk Malow Suwałki – Jastrzębski Węgiel 1:3 (16:25, 25:20, 17:25, 18:25)

MVP: Dawid Konarski

 

 

Składy zespołów: 

 

Ślepsk Malow Suwałki: Kevin Klinkenberg, Nicolas Szerszeń, Bartłomiej Bołądź, Andreas Takvam, Cezary Sapiński, Josua Tuaninga, Adrian Stańczak (libero)

 

Jastrzębski Węgiel: Dawid Konarski, Julien Lyneel, Graham Vigrass, Jurij Gladyr, Tomasz Fornal, Lukas Kampa, Jakub Popiwczak (libero)

 

 

*więcej informacji wkrótce

BRAK KOMENTARZY