PlusLiga: Jastrzębianie pewnie pokonują Cuprum Lubin

18
0

W zaległym meczu XV kolejki Cuprum Lubin podejmował Jastrzębski Węgiel. Lubinianie tylko w pierwszej partii postawili rywalom trudne warunki, lecz w kolejnych odsłonach jastrzębianie narzucili swój rytm gry i ostatecznie zapisali to spotkanie na swoją korzyść. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Lukas Kampa.

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany ciosów między zespołami (2:2), a w kolejnych akcjach w dalszym ciągu zespoły toczyły wyrównaną walkę (4:4). Kibice zgromadzeni w lubińskiej hali mogli obserwować emocjonujące wymiany (7:7), lecz kilka minut później na dwupunktowe prowadzenie wyszli zawodnicy z Lubina (11:9). W kolejnych fragmentach przyjezdni nie potrafili znaleźć rozwiązania na dobrze dysponowanych rywali, którzy utrzymywali dwupunktową zaliczkę (16:14). Jednak dzięki cierpliwej grze Jastrzębski Węgiel doprowadził do wyrównania (17:17) i w kolejnych akcjach pewnie wykorzystywali swoje szanse wychodząc na minimalne prowadzenie (21:20). W końcówce drużyny toczyły wyrównany bój, a na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis (23:23). O losach seta decydowała gra na przewagi (24:24), gdzie więcej szczęścia mieli zawodnicy Cuprum Lubin (28:26).

Druga partia ponownie rozpoczęła się od wymiany punktów między drużynami (1:1), a w kolejnych fragmentach raz po raz na tablicy wyników pojawiał się remis (4:4). Jednak kilka chwil później na trzypunktowe prowadzenie wyszli zawodnicy prowadzeni przez Slobodana Kovaca (7:4). W kolejnych akcjach jastrzębianie utrzymywali zaliczkę, lecz lubinianie nie zamierzali łatwo odpuszczać i zaczęli odrabiać starty (9:10). Między zespołami toczyła się wyrównany fragment gry (14:14), a kilka akcji później kontrolę nad przebiegiem seta ponownie przejęli zawodnicy Jastrzębskiego Węgla (17:14). W końcówce przyjezdni pewnie wykorzystywali swoje szansę, kończąc kolejne akcje na swoją korzyść (21:16). Przyjezdni nie tracili koncentracji i z przewagą siedmiu punktów wygrali seta (25:18).

W kolejnej odsłonie wyrównany fragment gry nie trwał długo, bowiem już na początku jastrzębianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (4:2). Z czasem przyjezdni wykorzystywali swoje szanse oraz błędy po stronie rywali i stopniowo powiększali zaliczkę (6:2). Lubinianie próbowali wrócić do gry (4:7), jednak jastrzębianie nie tracili koncentracji (10:4). W kolejnych fragmentach gra toczyła się punkt za punkt, lecz przyjezdni utrzymywali kilkupunktową zaliczkę (18:12). W końcówce zespół Jastrzębskiego Węgla pewnie kończyli kolejne akcje, a miejscowi pomimo prób nie byli w stanie zatrzymać dobrze dysponowanych rywali (21:15). Przyjezdni utrzymywali wysoką skuteczność w ataku i kilka chwil później zapisali na swoim koncie kolejnego seta (25:17).

Czwarta partia ponownie rozpoczęła się od wymiany ciosów między drużynami (2:2), lecz równie szybko jastrzębianie wyszli na trzypunktowe prowadzenie (5:2). W kolejnych akcjach zespół gości pewnie wykorzystywał kolejne akcje oraz kontrataki i stopniowo powiększał zaliczkę (9:3). W kolejnych akcjach lubinianie nie potrafili zatrzymać rywali, których przewaga wzrosła do dziesięciu punktów (16:6). W końcówce jastrzębianie nie stracili koncentracji i z przewagą czternastu punktów wygrali seta (25:11).

Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 1:3

(28:26; 18:25; 17:25; 11:25)

MVP: Lukas Kampa

Składy zespołów

Cuprum Lubin: Bartłomiej Lipiński, Jakub Ziobrowski, Mateusz Sacharewicz, Przemysław Smoliński, Robinson Dvoranen, Miguel Tavares,  Jędrzej Gruszczyński (libero)

Jastrzębski Węgiel: Christian Fromm, Dawid Konarski, Graham Vigrass, Lukas Kampa, Jurji Gladyr, Tomasz Fornal, Konarski, Jakub Popiwczak (libero)