PlusLiga: Jastrzębianie obronili trzy punkty

167
0

Starcie Jastrzębskiego Węgla z ONICO Warszawa zapowiadane na hit XXVI kolejki PlusLigi zakończyło się już po czterech setach zwycięstwem siatkarzy prowadzonych przez Ferdinando De Giorgiego, chociaż ostatnia odsłona była bardzo wyrównana. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania wybrany został kanadyjski przyjmujący Jason DeRocco.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki i na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis (5:5), ale Jastrzębski Węgiel szybko zapewnił sobie prowadzenie (8:5) i przy stanie 10:7 o czas poprosił Stephane Antiga. Jastrzębianie cały czas utrzymywali zaliczkę (13:9), a punktowe zagrywki gospodarzy powodowały, że starty ONICO Warszawa rosły (10:15). Goście wykorzystali niedokładności po stronie miejscowej ekipy (14:17), ale w ataku nie do zatrzymania był Salvador Oliva (21:15). Drużyna z Warszawy próbowała poderwać się do walki (18:22) i o czas poprosił Ferdinando De Giorgi. Jastrzębianie w końcówce byli nie do zatrzymania w ataku i Maciej Muzaj zakończył seta wynikiem 25:18.

Na początku drugiej odsłony ONICO Warszawa wykorzystywała błędy rywali i wyszła na prowadzenie (3:1), utrzymując je dzięki atakom i blokom (6:3). Jastrzębianie przełamali ręce przeciwników i doprowadzili do remisu (6:6), i od tego momentu gra zaczęła toczyć się punkt za punkt (10:10). Po dwóch atakach Macieja Muzaja Jastrzębski Węgiel wypracował dwa „oczka” prowadzenia (13:11), powiększając je po błędach przeciwników (16:13). Gospodarze nie wstrzymywali ręki w ataku i dokładali do swojego konta następne punkty (19:15), powiększając prowadzenie (21:16). ONICO Warszawa poderwało się do walki (18:22) i po serii punktów (24:21) o czas poprosił Ferdinando De Giorgii, po którym jastrzębianie zakończyli seta wynikiem 25:21.

Po dziesięciominutowej przerwie szybciej rytm gry odnalazło ONICO Warszawa (3:0) i to klub ze stolicy utrzymywał się na prowadzeniu (6:4). Przy stanie 9:7 o czas poprosił Ferdinando De Giorgi, ale tuż po nim kolejne „oczko” do swojego konta dołożyli goście (11:8) i skutecznymi atakami utrzymali zaliczkę (14:11). Techniczne ataki gości pozwoliły im na powiększenie prowadzenia (17:13), ale po chwili w ich grę wkradły się błędy (15:17), a atak Grzegorza Kosoka zmniejszył starty (16:17). Po chwili jednak jastrzębianie stracili kolejne „oczka” (16:20) i cały czas tracili do rywali cztery punkty (17:21). Po bloku na Jasonie DeRocco goście zdobyli szósty punkt zaliczki (23:17) i pewnie zakończyli seta wynikiem 25:19.

Czwartego seta lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy szybko wyszli na prowadzenie (6:3) i mocnymi atakami utrzymywali zaliczkę (8:4). Zagrywki Jana Nowakowskiego odrzuciły jastrzębian od siatki, a blok na Jasonie DeRocco doprowadził do remisu (11:11).  Maciej Muzaj zaczął punktować z pola serwisowego (16:13) i o czas poprosił Stephane Antiga, po którym ONICO Warszawa blokowała rywali (16:17). Bartosz Kwolek zbliżył swój zespół na jeden punkt do przeciwników (19:20), a po chwili na tablicy wyników po asie Jakuba Kowalczyka pojawił się remis (22:22). Ostatecznie jednak końcówkę wytrzymali gracze Jastrzębskiego Węgla, którzy wygrali 25:23.

Jastrzębski Węgiel – ONICO Warszawa (25:18, 25:21, 19:25, 25:23)

MVP: Jason DeRocco

Jastrzębski Węgiel: Maciej Muzaj, Grzegorz Kosok, Lukas Kampa, Salvador Hidalgo Oliva, Wojciech Sobala, Jason DeRocco, Jakub Popiwczak (libero) oraz Marcin Ernastowicz, Rodrigo Quiroga

ONICO Warszawa: Andrzej Wrona, Wojciech Włodarczyk, Antoine Brizard, Guillaume Samica, Jan Nowakowski, Nikola Gjorgiev, Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Bartosz Kwolek, Jan Firlej, Jakub Kowalczyk