PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn pewnie pokonuje zespół z Będzina

PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn pewnie pokonuje zespół z Będzina

14
0
PODZIEL SIĘ

W zaległym meczu piątej kolejki zmagań ekipa Indykpolu AZS-u Olsztyn pokonała na własnym boisku zespół MKS-u Będzin. Olsztynianie od początku nie tracili kontroli nad przebiegiem meczu, zaś w trzeciej odsłonie całkiem zdominowali grę. Najlepszym graczem spotkania został wybrany Wojciech Żaliński.

 

Mecz rozpoczął się wymianą punktów (1:1) i zespoły nawiązały ze sobą walkę. Olsztynianie wyszli na trzypunktowe prowadzenie (6:3), ale przeciwnicy nie zamierzali składać broni i walczyli o odzyskanie straconych „oczek”. Gospodarze meczu utrzymywali inicjatywę po swojej stronie, uniemożliwiając próby przeciwników. Powiększyli przewagę do pięciu punktów (16:11), co zmusiło do reakcji trenera Jakuba Bednaruka, jednak ta interwencja nie przyniosła oczekiwanych efektów. Olsztynianie w dalszym ciągu utrzymywali kontrolę nad grą i w rezultacie pierwszą partię zapisali na swoim koncie z przewagą siedmiu punktów (25:18).

 

Drugą partię zespoły rozpoczęły wyrównaną walką, w której przez dłuższy czas nikt nie wstrzymywał ręki (6:6). Olsztynianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (12:10), ale rywale nie tracili z nimi kontaktu, walcząc o odzyskanie straconych „oczek”. Gospodarze skutecznie im to uniemożliwiali i powiększali swój dorobek punktowy (15:11). Wyraźnie kontrolowali grę w decydującej fazie seta i ostatecznie zapisali go na swoim koncie również z różnicą siedmiu punktów (25:18).

 

Trzecią partię korzystniej rozpoczęli olsztynianie, wypracowując sobie już po pierwszych akcjach trzypunktową przewagę (4:1). Utrzymywali inicjatywę po swojej stronie, lecz siatkarze z Będzina walczyli o odrobienie strat. Gospodarze skutecznie im to uniemożliwiali powiększając swoje prowadzenie (9:3). Wyraźnie kontrolowali grę w tej partii, zaś przeciwnicy bezskutecznie próbowali znaleźć sposób na powrót do walki. Ostatecznie olsztynianie w trzeciej partii zwyciężyli z przewagą osiemnastu punktów (25:7).

 

Indykpol AZS Olsztyn – MKS Będzin 3:0 (25:18, 25:18, 25:7)

MVP: Wojciech Żaliński

 

Składy drużyn:

 

Indykpol AZS Olsztyn: Przemysła Stępień, Rojas Javier Octavio Concepcion, Damian Schulz, Ruben Schott, Dmytro Teryomenko, Wojciech Żaliński, Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Remigiusz Kapica, Kamil Droszyński,

 

MKS Będzin: Rafał Sobański, Artur Ratajczak, Tomasz Kalembka, Pontes Veloso Thiago, Rafał Faryna, Jose Ademar Santana, Szymon Gregorowicz (libero) oraz Kacper Bobrowski, Michał Godlewski, Dominik Teklak, Bartosz Gawryszewski

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY