PlusLiga: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wywozi komplet punktów z Suwałk

12
0

W zaległym meczu XIV kolejki MKS Ślepsk Malow Suwałki podejmował w swojej hali drużynę mistrzów Polski. Podopieczni Andrzeja Kowala w premierowej odsłonie byli o krok od pokonania rywali, jednak ostatecznie lepsi okazali się kędzierzynianie. Podopieczni Nikoli Grbićia w kolejnych setach nie stracili koncentracji i zapisali na swoje konto kolejne zwycięstwo. Najlepszym zawodnikiem wybrany został Aleksander Śliwka

Spotkanie rozpoczęło się od długiej wymiany, którą na korzyść swojego zespołu rozstrzygnął Aleksander Śliwka (1:0). Kilka chwil później asa serwisowego posłał Cezary Sapiński (2:1). W kolejnych fragmentach między zespołami nawiązała się wyrównana wymiana ciosów (4:4).  Na prawym skrzydle skutecznie zameldował się Bartłomiej Bołądź (6:6), lecz w kolejnej akcji równie mocnym atakiem popisał się Kamil Semeniuk (7:6). Obie drużyny były bardzo zmotywowane, a kolejne ataki kończył Aleksander Śliwka (10:10). Kilka chwil później skutecznie z drugiej linii atak skończył Nicolas Szerszeń, a o czas poprosił Nikola Grbić (13:10). Po powrocie na boisku ze środka siatki punktował Łukasz Wiśniewski (11:13), jednak nie do zatrzymania był Bartłomiej Bołądź (15:13). Jednak mistrzowie Polski wykazali się koncentracją i po ataku Aleksandra Śliwki na tablicy wyników pojawił się remis (15:15). W kolejnych fragmentach ponownie można było podziwiać emocjonujące wymiany punktów (18:18). W końcówce z pola zagrywki punktował Arpad Baróti (21:20), a kilka chwil później punktował Nicolas Szerszeń (24:24). O losach seta zdecydowała gra na przewagi (25:25; 27:27). Na skrzydle zameldował się Bartłomiej Bołądź (30:29), lecz więcej koncentracji zachowali kędzierzynianie i zapisali na swoje konto premierową odsłonę (33:31).

Od ataku z drugiej linii drugiego seta rozpoczął Nicolas Szerszeń (1:0), a po chwili odpowiedział Łukasz Wiśniewski (1:1). Kilka chwil później wyższość kędzierzyńskiego bloku musiał uznać Bartłomiej Bołądź (3:1). Rosnąca przewaga przyjezdnych skutkowała czasem dla Andrzeja Kowala (4:1), lecz po powrocie na plac gry mistrzowie Polski utrzymywali prowadzenie, a z pola zagrywki punktował Arpad Baróti (7:2). W kolejnych fragmentach kędzierzynianie pewnie wykorzystywali swoje szansę i powiększyli zaliczkę do siedmiu „oczek” (10:3). Serię udanych akcji przyjezdnych przerwał Patryk Szwaradzki (6:13), lecz po chwili technicznym atakiem odpowiedział Arpad Baróti (14:6). W kolejnych akcjach między zespołami toczyła się gra punkt za punkt, lecz w dalszym ciągu wysokie prowadzeniu utrzymywali zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla (18:10). Jedną z dłuższych akcji na korzyść swojego zespołu skończył Kevin Klinkenberg (12:18). W końcówce podopieczni Andrzeja Kowala próbowali jeszcze wrócić do gry (17:22). Na lewym skrzydle atakował jeszcze Nicolas Szerszeń (18:23), lecz kilka chwil później seta zakończył punktowy atak Łukasza Wiśniewskiego (25:18).

Trzecia partia rozpoczęła się od punktowego bloku gospodarzy (1:0), a kilka chwil później zatrzymany został Nicolas Szerszeń (2:2). Zawodnicy kędzierzyńskiego zespołu wyszli na dwupunktowe prowadzenie (4:2), a ze środka siatki punktował Łukasz Wiśniewski (6:4). Kilka chwil później kontratak skończył Kamil Semeniuk (8:5), a z prawego skrzydła odpowiedział Bartłomiej Bołądź (6:8). W kolejnych fragmentach przyjezdni utrzymywali prowadzenie (11:8). Kolejną techniczną akcją popisał się Aleksander Śliwka, a o czas poprosił Andrzej Kowal (14:10). Po powrocie na plac gry atakował Kevin Klinkenberg (11:14). W kolejnych fragmentach mistrzowie Polski utrzymywali zaliczkę. Lecz ze środka siatki punktował jeszcze Cezary Sapiński (14:17). Po kolejnej dobrej akcji przyjezdnych o drugi czas poprosił szkoleniowiec zespołu z Suwałki (19:14). W końcówce atakował Andreas Takvam (16:20), lecz kolejne kontrataki kończył Kamil Semeniuk (22:17). Kilka chwil później piłkę w aut posłał Nicolas Szerszeń (24:18), a spotkanie na swoją korzyść rozstrzygnęli mistrzowie Polski (25:19)

MKS Ślepsk Malow Suwałki- Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3

(31:33; 18:25; 19:25)

MVP: Aleksander Śliwka

Składy zespołów

MKS Ślepsk Malow Suwałki: Kevin Klinkenberg, Nicolas Szerszeń, Bartłomiej Bołądź, Andreas Takvam, Cezary Sapiński, Josua Tuaniga, Paweł Filipowicz (libero) oraz Patryk Szwaradzki, Łukasz Rudzewicz, Kacper Gonciarz

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Benjamin Toniutti, Łukasz Wiśniewski, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Arpad Baróti, Krzysztof Rejno, Paweł Zatorski (libero) oraz David Smith