PlusLiga: GKS Katowice na 11. miejscu

64
0

W Katowicach rozegrane zostało dzisiaj ostatnie starcie sezonu pomiędzy gospodarzami a Stocznią Szczecin. Po pierwszym meczu zaliczkę mieli katowiczanie, którzy do rewanżu przystępowali w roli faworytów. Gracze trenera Michała Gogola nie zdołali odwrócić losów rywalizacji i uplasowali się na dwunastej lokacie, o jedno miejsce niżej niż GKS Katowice.

Na początku meczu szybko zaczął punktować Karol Butryn i jego zespół już na wstępie zbudował przewagę (7:3). Stocznia na uderzenia Butryna odpowiadała precyzyjnymi atakami Amerykanina Jeffreya Menzela, który zastąpił w wyjściowym składzie Marcina Wikę, ale wynik nadal był na korzyść gospodarzy. Do remisu udało się doprowadzić kilka minut później, gdy Mateusz Malinowski popisał się efektownym asem serwisowym (11:11). Później gra się wyrównała, a przy stanie 18:18 GKS jeszcze raz spróbował odskoczyć. Butryn zablokował na skrzydle Menzela, Serhij Kapelus skutecznie zaatakował w kontrze i po chwili katowiczanie mogli się cieszyć z objęcia prowadzenia (25:20).

W drugiej i trzeciej partii w bardzo podobny sposób rywale dość szybko wypracowywali kilkupunktową przewagę i z dużym spokojem do końca ją kontrolowali. Dwukrotnie wygrali do 18 i cały mecz bez straty seta. Szczecinianie do końca próbowali odwrócić losy pojedynku, ale tym razem nie mogli wstrzelić się zagrywką psując ją w najważniejszych momentach setów.

GKS Katowice – Stocznia Szczecin 3:0 (25:20, 25:18, 25:18)

MVP: Karol Butryn

Stocznia Szczecin: Justin Duff, Mateusz Malinowski, Michał Ruciak, Eemi Tervaportti, Bartosz Gawryszewski, Jeffrey Menzel, Adrian Mihułka (libero) oraz Marcin Jaskuła (libero), Adam Kowalski, Dawid Murek, Bartłomiej Kluth, Adrian Kacperkiewicz

GKS Katowice: Bartłomiej Krulicki, Marcin Komenda, Karol Butryn, Serhiy Kapelus, Emanuel Kohut, Rafał Sobański oraz Bartosz Mariański (libero), Dominik Witczak

Źródło: informacja prasowa