PlusLiga: Espadon Szczecin mocniejszy od gdańszczan

215
0

Spotkanie Trefla Gdańsk z Espadonem Szczecin zakończyło się po czterech setach zwycięstwem gości. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego zdołali wygrać tylko jedną odsłonę, w pozostałych ulegali rywalom w końcówkach i nie wywalczyli punktów do ligowej tabeli. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Bartłomieja Klutha.

Premierową odsłonę od trzypunktowego prowadzenia rozpoczęła drużyna Trefla Gdańsk (3:0). Piłkę w boisko rywali skutecznie wbił Bartosz Gawryszewski (4:4), a po chwili skuteczny na skrzydle okazał się Bartłomiej Kluth (8:7). Mateusz Mika zaatakował ponad blokiem (10:10), lecz Marcin Wika był skuteczny w polu zagrywki (15:14). Mimo wyrównanego przebiegu pierwszej partii, to szczecinianie w końcówce zachowali więcej koncentracji (24:21) i ostatecznie to oni odnieśli zwycięstwo (25:21).

Drugą partię od przewagi dwóch „oczek” rozpoczęli zawodnicy Espadonu Szczecin (2:0). Na podwójnym bloku skończył Piotr Nowakowski (2:4). Po kilku dobrych atakach w wykonaniu Piotra Nowakowskiego i błędzie dotknięcia siatki wynik został wyrównany (7:7). Skuteczny na lewym skrzydle okazał się Damian Schulz (13:13). Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt, ale po błędzie Bartłomieja Klutha na prowadzenie wyszli gdańszczanie (17:16). Bartosz Gawryszewski zatrzymał blokiem atak Mateusza Miki (20:18). Piłkę setową dla Trefla Gdańsk zdobył Damian Schulz (24:22). Drugiego seta skuteczną zagrywką zakończył Wojciech Ferens (25:22).

Na początku trzeciego seta skuteczne ataki  Bartłomieja Klutha dały drużynie gości przewagę (4:1). Szczecinianie wykorzystywali słabszą dyspozycję podopiecznych Andrei Anastasiego i stopniowo powiększali swoją przewagę (9:3). Kolejny punkt dla Espadonu Szczecin zdobył Michał Ruciak (11:5). Z drugiej piłki kiwał Michał Kozłowski (9:13). Skutecznymi atakami w tym secie popisywał się Damian Schulz (14:16). Natomiast najskuteczniejszym zawodnikiem był Bartłomiej Kluth (21:17). Zdobytej przewagi podopieczni Michała Gogola nie oddali do końca partii, wygrywając ostatecznie (25:18).

Początek czwartej partii był wyrównany (3:3). Mocny atak w wykonaniu Damiana Schulza dał gospodarzom dwa „oczka” przewagi (6:4). Blok rywali przełamał Bartłomiej Kluth (8:10). Gdańszczanie popełnili kilka błędów, co doprowadziło do wyrównania wyniku (11:11). Z drugiej linii skutecznie zaatakował Artur Szalpuk (16:16). Skuteczny na środku siatki był Bartosz Gawryszewski (20:20). Pierwszą piłkę setową szczecinianie mieli po skutecznym ataku Justina Duffa (24:22). Swoje szanse na zakończenie tej partii mieli również zawodnicy z Gdańska (25:24), ale nie wykorzystali okazji i to szczecinianie rozstrzygnęli tego seta na swoją korzyść (27:25).

Trefl Gdańsk – Espadon Szczecin 1:3 (21:25, 25:22, 18:25, 25:27)

MVP: Bartłomiej Kluth

Trefl Gdańsk: Piotr Nowakowski, Wojciech Grzyb, TJ Sanders, Damian Schulz, Artur Szalpuk, Mateusz Mika, Maciej Olenderek (libero) oraz Dan McDonnell, Michał Kozłowski, Szymon Jakubiszak, Wojciech Ferens

Espadon Szczecin: Bartłomiej Kluth, Justin Duff, Tomasz Kowalski, Marcin Wika, Michał Ruciak, Bartosz Gawryszewski, Adrian Mihułka (libero) oraz Jeffrey Mezel