PlusLiga: Dwa punkty zostają w Warszawie

135
0

Na zakończenie dwudziestej piątej kolejki PlusLigi zmierzyły się ze sobą zespoły z Warszawy i Zawiercia. Spotkanie to było zacięte, a o ostatecznym wyniku zadecydować musiał tie-break. Ostatecznie w całym pojedynku lepsi okazali się podopieczni trenera Stephane’a Antigi, dzięki czemu zapisali na swoje konto komplet punktów.

Premierowa odsłona rozpoczęła się od wyrównanych akcji (2:2). Po autowym ataku Grzegorza Boćka warszawianie zyskali dwa „oczka” zaliczki (4:2). Matej Patak skutecznie zakończył kontratak przez co ponownie na tablicy wyników widniał remis (6:6). Kibice już od początku spotkania mogli obserwować emocjonujące akcje, jednak to warszawianie pozostawali na prowadzeniu (13:8). Rosnąca przewaga zmusiła do reakcji trenera Emenuele Zaniniego, jednak czas nie przyniósł oczekiwanych rezultatów. Miejscowy zespół powiększał swoją przewagę wykorzystując słabe przyjęcia rywali (19:9). Tak wypracowanej przewagi warszawianie nie wypuścili z rąk i pewnie wygrali pierwszą partię (25:14).

Drugą partia rozpoczęła się od mocnych wymian między zespołami (1:1). Dwukrotnie Grzegorz Bociek został zatrzymany przez blok warszawian (4:2). Jan Nowakowski skutecznie wbił piłkę w boisko rywali (7:5), jednak zawiercianie nie zwalniali tempa i doprowadzili do wyrównania (7:7). Zawiercianie przystąpili do tego seta bardziej zmotywowani i po serii dobrych zagrywek Davida Smitha wyszli na prowadzenie (13:11). Między zespołami nawiązywała się wyrównana walka, jednak po skutecznym bloku Jana Nowakowskiego gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie (17:15). W końcówce oba zespoły nie odpuszczały, co zapowiadało emocjonującą w końcówkę (22:21). Więcej szczęścia w końcówce miał zespół przyjezdny, seta zakończył as serwisowy Łukasza Swodczyka (25:23).

Na początku trzeciego seta zawiercianie osiągnęli dwa punkty przewagi (2:0), prowadzenie nie trwało jednak długo i między zespołami nawiązała się walka (3:3). Po dziesięciominutowej przerwie oba zespoły popełniały liczne błędy w zagrywce. Po ataku Nikola Gjorgiewa warszawianie wyszli na dwa „oczka” prowadzenia (10:8). Zawodnicy z Zawiercia jednak nie odpuszczali i po ataku Mateja Pataka doprowadzili do wyrównania (13:13). Zespoły grały punkt za punkt, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Przewaga gospodarzy zmusiła szkoleniowca beniaminka do wykorzystania czasu (19:17), jednak po powrocie na boisko przewaga warszawian utrzymywała się (21:19). Po ataku Davida Smitha strata zawiercian zmalała, a po chwili Grzegorz Bociek skończył atak doprowadzając do wyrównania (24:24). Większą cierpliwością w końcówce wykazali się przyjezdni i odnieśli zwycięstwo w tym secie (30:28).

Czwarta odsłona rozpoczęła się od wymiany ciosów między zespołami (1:1). Od początku oba zespoły nie zwalniały tempa i raz po raz na tablicy wyników widniał remis (5:5). Po serii dobrych ataków gospodarzy o czas poprosił Emanuele Zanini (8:5). Po powrocie na boisko przewaga warszawian powiększała się (11:6). Po serii dobrych ataków Grzegorza Boćka zawiercianie doprowadzili do remisu (12:12). Między zespołami nawiązała się wyrównana walka, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk (15:14). Wyrównany stan rzeczy nie trwał jednak długo, Bartosz Kwolek zaserwował asa serwisowego (19:14). W końcówce przyjezdni próbowali odrabiać straty (23:24), jednak warszawianie zdołali zakończyć seta i doprowadzili do tie-breaka (25:23).

Od pierwszych chwil podczas decydującej odsłony między zespołami nawiązała się wyrównana walka (2:2). Lepiej rozpoczęli seta gospodarze, którzy szybko odskoczyli rywalom (5:3) i utrzymywali przewagę. Zawiercianie próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych warszawian (9:5). Zawodnicy ONICO Warszawa nie wypuścili prowadzenia z rąk i pewnie wygrali seta oraz cały mecz (15:8)

ONICO Warszawa – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:2 (25:14, 23:25, 28:30, 25:23, 15:8)

MVP: Jan Nowakowski

ONICO Warszawa: Antoine Brizard, Andrzej Wrona, Guillaume Samica, Nikola Gjorgiev, Jan Nowakowski, Wojciech Włodarczyk, Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Bartosz Kwolek, Jan Firlej

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Łukasz Swodczyk, Hugo de Leon, Grzegorz Bociek, Grzegorz Pająk, David Smith, Matej Patak, Taichiro Koga (libero) oraz Michał Żuk, Maciej Zajder, Łukasz Kaczorowski, Kacper Popik, Krzysztof Andrzejewski (libero)