PlusLiga: Cuprum Lubin wciąż niepokonany

60
0

W ramach czwartej kolejki PlusLigi BBTS Bielsko-Biała na własnym boisku podjął niepokonanych siatkarzy z Lubina. Zespół Patricka Duflos, pomimo niemałych problemów szczególnie w trzecim secie spotkania, zdołał ostatecznie postawić kropkę nad „i”, dzięki czemu zapisali na swoim koncie kolejne zwycięstwo.

Nieco lepiej spotkanie rozpoczęli lubinianie (2:0), ale niedługo potem na tablicy wyników pojawił się remis (5:5). Zaraz potem siatkarze z Dolnego Śląska ponownie odskoczyli na kilka punktów (9:12), co od razu wpłynęło na dalsze losy tej partii. BBTS Bielsko-Biała nie potrafił przeciwstawić się rywalom, przez co przewaga ich przeciwników wzrosła aż do sześciu „oczek” (14:20). Decydująca faza seta rozegrana została całkowicie pod dyktando Cuprum Lubin, który pewnie objął prowadzenie w całym spotkaniu (25:17).

Druga odsłona meczu także lepiej rozpoczęła się dla lubinian (2:4), którzy z każdą kolejną piłką udowadniali, że są dziś drużyną lepiej przygotowaną (4:8). Bielszczanie poderwali się jednak do walki niedługo potem doprowadzili do remisu (12:12). Podopiecznym Patricka Duflos udało się po raz kolejny wyjść na prowadzenie (19:17), ale w decydującej fazie BBTS Bielsko-Biała znów wyrównał stan partii (21:21). Ostatnie słowo należało jednak do Cuprum Lubin, którzy byli już o krok od wygrania całego pojedynku (25:22).

Role na boisku zaczęły się odwracać i inicjatywę gry na boisku szybko przejęli gospodarze (6:4). Tym razem to lubinianie nie byli w stanie odrobić strat, chociaż trzymali się blisko swoich rywali (12:14). Z każdą kolejną akcją BBTS Bielsko-Biała zaczął prezentować się dużo lepiej i wyraźnie znalazł sposób na siatkarzy z Lubina (19:16). Lubinianom udało się doprowadzić jeszcze do remisu (21:21), ale to gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (25:23).

Cuprum Lubin wróciło do dobrej gry z początku meczu (7:2), co pozwoliło im utrzymywać przewagę nad bielszczanami przez dłuższy czas (12:7). Podopieczni Rostislava Chudika nie byli już w stanie odwrócić wyniku, przez co to siatkarze z Dolnego Śląska pewnie kroczyli do zwycięstwa (17:10). W drugiej połowie partii przyjezdni nie mieli już żadnych problemów (21:, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, co pozwoliło im zapisać seta na swoim koncie, jak i całe spotkanie (25:20).

BBTS Bielsko-Biała – Cuprum Lubin 1:3 (17:25, 22:25, 25:23, 20:25)

MVP: Łukasz Kaczmarek

BBTS Bielsko-Biała: Jarosław Macionczyk, Viacheslav Tarasow, Mariusz Gaca, Oleg Krikun, Bartosz Janeczek, Wojciech Siek, Przemysław Czauderna (libero) oraz Tomasz Piotrowski, Piotr Łukasik, Jakub Bucki, Harrison Peacock, Kajetan Marek (libero), Bartosz Cedzyński

Cuprum Lubin: Robert Tӓht, Dawid Gunia, Łukasz Kaczmarek, Michał Masny, Piotr Hain, Keith Pupart, Marcin Kryś (libero) oraz Adam Michalski