PlusLiga: Bełchatowianie pokonują radomski klub

17
0

W X kolejce PlusLigi Enea Cerrad Czarni Radom gościli na swoim terenie PGE Skrę Bełchatów. W spotkaniu nie zabrakło emocji, a co za tym idzie, kartek, zarówno żółtych, jak i czerwonych. W końcówkach seta jednak to goście przejmowali inicjatywę, dzięki czemu zapisali na swoim koncie cenne trzy punkty. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Norbert Huber.

Mecz zagrywką rozpoczął Norbert Huber, następnie Michał Ruciak przyjął w punkt, jednak w boisko z kontry nie trafił Karol Butryn (0:1). Na podwójny blok w postaci Jakuba Kochanowskiego i Dušana Petkovicia nadział się Wojciech Włodarczyk (3:5). Z lewego skrzydła między blok a antenkę zmieścił piłkę Artur Szalpuk (10:6). Potrójny, szczelny blok gospodarzy zatrzymał Dušana Petkovicia (12:17), ale niebotyczny zasięg swojego środkowego wykorzystał Grzegorz Łomacz (20:14). As serwisowy Milana Ebadipoura dał gościom piłkę setową (24:18), a partię zakończył nieudaną zagrywką Karol Butryn (19:25).

Mocną zagrywką rozpoczął Protopsaltis, jednak bezpiecznie przyjął Kacper Piechocki, a Dušan Petković bez większych problemów obił podwójny blok gospodarzy (1:0). Niezawodny Karol Butryn nie wstrzymał ręki i zmieścił piłkę idealnie w linię (5:5). Potężny, potrójny blok zatrzymał Milada Ebadipoura, na co czasem zareagował trener Mieszko Gogol (8:6). Długa wymiana między zespołami, świetną obroną popisał się Protopsaltis, a Butryn wykorzystał potrójny blok PGE Skry do zdobycia punktu (13:10). Artur Szalpuk z lewego ataku uderza daleko w aut (17:11). Efektowny siatkarski gwóźdź Alena Pajenka wywołał radość na radomskich trybunach (21:16). Na podwójną zmianę weszli Michał Kędzierski oraz Michał Filip i to ten ostatni zapewnia radomianom zwycięstwo, mocno obijając blok bełchatowian (25:18).

Od świetnego przyjęcia zaczęli radomianie, jednak Alen Pajenk zaatakował w siatkę (2:1). Bartłomieja Grzechnika przypilnował Norbert Huber, pierwszy taki blok na środku tego meczu (5:2). Popisowa kiwka Protopsaltisa zaskoczyła bełchatowskich blokujących (8:9). Po udanej obronie Kacpra Piechockiego, Grzegorz Łomacz przeciągnął wystawę przez całe boisko do Artura Szalpuka, jednak wystawa okazała się niedokładna, co natychmiast wykorzystali Czarni z Butrynem na czele (13:13). Bełchatowskiego libero trafił Dejan Vinčić, dlatego też trener Gogol poprosił o czas (17:18). Odwdzięczył się Milan Ebadipour, serwując w Michała Ruciaka, który nie utrzymał przyjęcia (20:20). Odważna wystawa Vinčicia skutuje punktem ze środka Bartłomieja Grzechnika (22:22). Bardzo długa akcja na zakończenie, popis obron i przeróżnych form ataku po obu stronach, ale to PGE Skrze Bełchatów udało się seta zakończyć… dopóki Robert Prygiel nie poprosił o challenge. Wideoweryfikacja pokazała dotknięcie siatki przez Artura Szalpuka (24:24). Ogromne zamieszanie wywołał kolejny atak bełchatowian. Jednocześnie żółtą i czerwoną kartkę dostali Milad Ebadipour i Michał Filip, co oznacza wykluczenie obydwóch do końca seta (25:26). Kolejny challenge – tym razem sprawdzano czy gospodarze nie przeszkodzili bełchatowianom w obronie. Sędzia utrzymał jednak pierwotną decyzję, czyli punkt dla radomian (29:29). Goście w samej końcówce przejęli inicjatywę i za sprawą Artura Szalpuka zakończyli emocjonującego seta (33:31).

Efektownie czwartą partię rozpoczął Jakub Kochanowski (0:1). Po serii dobrych zagrywek Szalpuka trener Prygiel poprosił o czas (3:7). Grzechnikowi nie udało się sforsować bloku gości (11:11). Dušan Petković wykorzystał niedokładne przyjęcie Michała Ruciaka, co w ważnym momencie seta dało bełchatowianom punktową zaliczkę (16:19). Żółta kartka dla Norberta Hubera i as serwisowy Protopsaltisa (20:19). Tym samym odpłacił się Ebadipour (20:21). Na podwyższenie bloku po stronie radomian pojawił się Michał Filip, jednak w kontrze dwukrotnie nie udało mu się przebić na stronę bełchatowian (22:24). Piłkę meczową już za pierwszym razem wykorzystał Huber, serwując asa (25:22).

Cerrad Enea Czarni Radom  1:3  PGE Skra Bełchatów (19:25, 25:18, 31:33, 22:25)

MVP: Norbert Huber

Cerrad Enea Czarni Radom: Dejan Vinčić, Athanasios Protopsaltis, Wojciech Włodarczyk, Bartłomiej Grzechnik, Alen Pajenk, Karol Butryn, Michał Ruciak (L) oraz Michał Filip, Michał Kędzierski, Bartosz Firszt

PGE Skra Bełchatów: Grzegorz Łomacz, Milad Ebadipour, Artur Szalpuk, Norbert Huber, Jakub Kochanowski, Dušan Petković, Kacper Piechocki (L) oraz Milan Katić, Kamil Droszyński, Karol Kłos

Źródło: informacja własna