PlusLiga: Będzinianie z pierwszym zwycięstwem

542
0

W drugim meczu piątej kolejki MKS Będzin podjął warszawski zespół AZS-u Politechniki. Obie drużyny nie mogą zaliczyć startu sezonu do udanych, bowiem gospodarze dzisiejszego spotkania nie wygrali w poprzednich kolejkach żadnego meczu, natomiast przyjezdni mają na koncie zaledwie jedno zwycięstwo z pierwszej kolejki.

Pierwszy punkt inaugurującej partii padł łupem przyjezdnych, a na pierwszej przerwie technicznej prowadzili oni dwoma „oczkami” (8:6). Dwupunktowe prowadzenie AZS-u Politechniki Warszawskiej trwało jeszcze po regulaminowym czasie (12:10), jednak gospodarze szybko odrobili straty (14:14), by na drugim czasie prowadzić jednym „oczkiem”. W kolejnych akcjach trzypunktową przewagę osiągnęli zawodnicy MKS-u Będzin (20:17), ale warszawiacy nie pozwolili im zbyt długo cieszyć się tą różnicą punktową (19:20). Ostatecznie po grze na przewagi (26:24) górą w pierwszej partii byli siatkarze gospodarzy.

Drugi set zaczął się korzystniej dla zawodników prowadzonych przez Tomasza Wasilkowskiego (4:1), jednak AZS Politechnika Warszawska szybko odrobiła straty (4:4). Na pierwszej pauzie technicznej przewagę dwóch „oczek” mieli będzinianie, którzy z biegiem seta powiększali różnicę punktową (12:8). Drużyna MKS-u Będzin kontrolowała sytuację w spotkaniu, a na drugiej przymusowej przerwie prowadziła 16:13. Dominacja podopiecznych Tomasza Wasilkowskiego stale się powiększała i przed wejściem w decydujący fragment seta siatkarze z Będzina mieli sześć „oczek” przewagi (20:14). Druga odsłona zakończyła się pewnym zwycięstwem gospodarzy, którzy od początku do końca kontrolowali przebieg seta.

Trzecia partia zaczęła się od wyrówananej gry (3:3), jednak na pierwszej przymusowej pauzie gospodarze prowadzili już trzema punktami. Tuż po przerwie technicznej siatkarze AZS-u Politechniki Warszawskiej wyrównali stan na tablicy wyników (9:9), jednak do drugiej obowiązkowej pauzy będzinianie ponownie wyszli na prowadzenie (16:13). Trzypunktowa przewaga utrzymywała się w kolejnych akcjach (20:17). Ostatecznie w trzeciej osłonie triumfowali gospodarze (25:22), którzy zanotowali na swoim koncie pierwszą wygraną w sezonie.

MKS Będzin – AZS Politechnika Warszawska 3:0 (26:24, 25:18, 25:22)

MVP: Michał Żuk

MKS Będzin: Maciej Pawliński, Viacheslav Batchkala, Sebastian Warda, Harrison Peacock, Michał Żuk, Michał Kamiński i Jakub Peszko (libero) oraz Tijamen Laane

AZS Politechnika Warszawska: Paweł Zagumny, Bartłomiej Lemański, Waldemar Świrydowicz, Guillaume Samica, Michał Filip, Łukasz Łapszyński i Maciej Olenderek (libero) oraz Jakub Radomski, Paweł Mikołajczak, Paweł Halaba, Przemysław Smoliński