PlusLiga: Będzie trzeci mecz. ONICO Warszawa wygrywa w Jastrzębiu-Zdroju

PlusLiga: Będzie trzeci mecz. ONICO Warszawa wygrywa w Jastrzębiu-Zdroju

36
0
PODZIEL SIĘ

Siatkarze ONICO Warszawa wyrównali stan rywalizacji, pokonując po trzech setach drużynę Jastrzębskiego Węgla w drugim meczu półfinałowym i o awansie do walki o złoto zadecyduje trzecie spotkanie w Warszawie. W Jastrzębiu-Zdroju jednak nie brakowało wrażeń, a tylko w pierwszej partii jastrzębianie nie osiągnęli granicy dwudziestu punktów. MVP meczu został wybrany Nikolay Penchev.

 

Mecz rozpoczęli jastrzębianie od błędu Lukasa Kampy w polu serwisowym, ale stracone „oczko” odrobił atakiem Julien Lyneel (1:1). Między zespołami od pierwszych piłek rozpoczęła się gra punkt za punkt, w której nikt nie wstrzymywał ręki (9:9). Krótka w wykonaniu Jana Nowakowskiego dała warszawianom dwupunktowe prowadzenie (11:9), a zablokowanie ataku Dawida Konarskiego powiększyło je (12:9). Goście utrzymywali przewagę, a as serwisowy Nikolaya Pencheva zmusił do reakcji trenera Roberto Santillego (14:10). Nie wybiło to jednak z rytmu bułgarskiego przyjmującego, który po wznowieniu gry posłał kolejną punktową zagrywkę (15:10). Jastrzębianie nie składali broni i próbowali odrabiać stracone „oczka”, lecz siatkarze z Warszawy skutecznie im to uniemożliwiali. Kontrolowali grę w decydującej części inauguracyjnej odsłony i zapisali ją na swoją korzyść z przewagą sześciu punktów (25:19).

 

Drugiego seta błędem w polu serwisowym zainaugurował Antoine Brizard, ale stracone „oczko” natychmiast odrobił Jan Nowakowski atakiem z krótkiej (1:1). Atak Piotra Łukasika i zablokowanie ataku Dawida Konarskiego dały warszawianom dwupunktowe prowadzenie (3:1). Gospodarze nie tracili kontaktu z rywalami, walcząc o wyrównanie wyniku, czego dokonali po zablokowaniu ataku Piotra Łukasika (5:5) i między zespołami nawiązała się gra punkt za punkt. Atak Christiana Fromma wyprowadził zespół Jastrzębskiego Węgla na dwupunktowe prowadzenie (12:10), a as serwisowy Piotra Haina poskutkował czasem na żądanie trenera Stephane’a Antigi (13:10). Po wznowieniu gry warszawianie wyrównali wynik (13:13), a na to z kolei zareagował trener Roberto Santilli. Nie zatrzymało to przyjezdnych, którzy po dwóch skutecznych blokach Andrzeja Wrony objęli dwupunktowe prowadzenie (15:13). Przyjezdni powrócili do gry, ale cały czas prowadzenie utrzymywali po swojej stronie przyjezdni (17:14, 19:16). W końcówce jastrzębianie złapali kontakt z przeciwnikami po zablokowaniu ataku Sharone’a Vernona-Evansa (22:23), na co zapobiegawczo o czas poprosił trener Stephane Antiga. Błąd ataku piłki po stronie przeciwników przez Antoine Brizarda wyrównał wynik (23:23), ale ostatecznie warszawianie nie pozwolili im na przejęcie inicjatywy i zapisali na swoją korzyść również tę partię (25:23).

 

Trzecia odsłona została zainaugurowana trzypunktowym prowadzeniem drużyny ONICO Warszawa (3:0), a na tę sytuację szybko zareagował trener Roberto Santilli. Jastrzębianie przystąpili do gry, ale na prowadzeniu cały czas utrzymywali się warszawianie (4:1, 5:2). Atak Nikolaya Pencheva i pojedynczy blok Jana Nowakowskiego powiększyły przewagę stołecznych do pięciu punktów (8:3). Nie zatrzymało to jastrzębian, którzy odrobili trzy „oczka” (6:8), ale goście nie pozwolili na więcej (9:6). As serwisowy Julien Lyneela w dalszej kolejności dał jego drużynie kontakt punktowy z przeciwnikami (10:11), lecz wynik wyrównała dopiero punktowa zagrywka Dawida Konarskiego (13:13). Na taką sytuację zareagował trener Stephane Antiga. Między zespołami trwała gra punkt za punkt, w której nikt nie zwalniał tempa. Chociaż warszawianie zdołali ponownie odskoczyć na dwa „oczka” (16:14), nie utrzymali tej przewagi długo. As serwisowy Julien Lyneela ponownie wyrównał wynik (18:18), a drugą przerwę na żądanie wykorzystał szkoleniowiec gości. W końcówce warszawianie odskoczyli na trzypunktowe prowadzenie (23:20) i ostatecznie zakończyli cały mecz na swoją korzyść (25:21).

 

Jastrzębski Węgiel – ONICO Warszawa 0:3 (19:25, 23:25, 21:25)

MVP: Nikolay Penchev

 

Składy drużyn: 

 

Jastrzębski Węgiel: Christian Fromm, Dawid Konarski, Julien Lyneel, Dawid Gunia, Lukas Kampa, Piotr Hain, Jakub Popiwczak (libero) oraz Paweł Rusek, Jakub Bucki, Nikodem Wolański,

 

ONICO Warszawa: Antoine Brizard, Piotr Łukasik, Andrzej Wrona, Sharone Vernon-Evans, Jan Nowakowski, Nikolay Penchev, Damian Wojtaszek (libero) oraz Maciej Muzaj, Graham Vigrass, Mateusz Janikowski.

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY