Piotr Nowakowski zakażony wirusem SARS-CoV-2

Piotr Nowakowski zakażony wirusem SARS-CoV-2

5
0
PODZIEL SIĘ

Włodarze VERVY Warszawa Orlen Paliwa poinformowali, że w meczu przeciwko Ślepskowi Malow Suwałki zabraknie Piotra Nowakowskiego, który zmaga się z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Jednak mecz dziewiątej kolejki odbędzie się według planu, bowiem zawodnicy, którzy kilka tygodni temu nie przeszli zakażenia otrzymali negatywne wyniki testów.

 

 

Zaledwie kilkanaście dni temu zawodnicy VERVY Warszawa Orlen Paliwa wrócili do regularnych treningów oraz plusligowych zmagań, a już po raz drugi w szeregach zespołu pojawił się koronawirus. Tym razem z zakażeniem zmaga się Piotr Nowakowski, który poprzednio był jednym z zawodników u których nie stwierdzono obecności wirusa SARS-CoV-2. Jak poinformowali włodarze warszawskiego klubu pierwsze objawy Piotr Nowakowski zgłaszał kilka dni temu i od razu podjęto decyzję o odizolowaniu go od zespołu. Ostatecznie wynik badania okazał się pozytywny, a środkowy rozpoczął samoizolację. Badaniom poddani zostali również pozostali zawodnicy, którzy nie przeszli już zakażenia wirusem SARS-CoV-2, ale ich wyniki okazały się negatywne. „Po wykryciu koronawirusa u Piotra Nowakowskiego testom poddani zostali zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego, którzy do tej pory nie byli zakażeni. Wszyscy otrzymali wyniki negatywne i wraz z pozostałymi członkami drużyny (ozdrowieńcami) udali się do Suwałk, gdzie w piątek 23 października o godz. 20.30 rozegrają mecz 9. kolejki PlusLigi. Klub, od momentu wykrycia zakażenia u Piotra Nowakowskiego, był w ścisłym kontakcie z władzami Polskiej Ligi Siatkówki SA”- czytamy w oficjalnym komunikacie warszawskiego klubu.

 

 

Po powrocie z kwarantanny podopieczni Andrei Anasiastego rozegrali dwa mecze, kolejno z Indykpolem AZS-em Olsztyn oraz GKS-em Katowice i zanotowali porażkę oraz zwycięstwo. Przed warszawskim zespołem intensywny czas, bowiem oprócz rozgrywania kolejnych kolejek czeka ich odrabianie zaległych spotkań. Niestety w obecnej sytuacji terminarz meczowy zmienia się nawet na kilka godzin przed rozpoczęciem kolejki, bowiem w kolejnych zespołach wykrywane są przypadki zakażenia.

 

 

Źródło: vervawarszawa.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY