Piotr Łukasik przenosi się z Warszawy do Kędzierzyna

Piotr Łukasik przenosi się z Warszawy do Kędzierzyna

82
0
PODZIEL SIĘ

Piotr Łukasik jest kolejnym zawodnikiem, który dołączył do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, wcześniej mistrz Polski zakontraktował Simone Parodiego. Przyjmujący przenosi się na Opolszczyznę z Warszawy, gdzie w minionych rozgrywkach wywalczył z zespołem srebrny medal rozgrywek. 

 

Nowe wyzwanie 

 

Piotr Łukasik debiut w seniorskiej siatkówce zanotował w AZS-ie Olsztyn, na początku występując na parkietach Młodej Ligi. Utalentowany zawodnik dość szybko zdobył uznanie szkoleniowców i został okrzyknięty kolejną nadzieją polskiej siatkówki. Niestety po bardzo dobrym debiucie w ekstraklasie, Łukasikowi przytrafił się uraz (zerwane więzadło krzyżowe przednie i uszkodzenie obu łąkotek). Ambitny zawodnik ciężko pracując podczas rehabilitacji dość szybko wrócił na siatkarskie parkiety. Po grze w Olsztynie przyjmujący przeniósł się do I Ligi, gdzie przez trzy lata grał w KPS Siedlce, a następnie wrócił do PlusLigi, zasilając BBTS Bielsko-Biała. Ostatnio Piotr Łukasik grał dla ONICO Warszawa, z którym w minionych rozgrywkach wywalczył wicemistrzostwo Polski. Teraz siatkarz przed startem sezonu zdecydował się na przenosiny do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

 

Dobra postawa Piotra Łukasika została doceniona przez trenera reprezentacji Polski i poskutkowała powołaniem do kadry, a następnie brązowym medalem Ligi Narodów. Teraz na przyjmującego będą czekać nowe wyzwania w sezonie ligowym, gdzie będzie bronił barw mistrzów Polski. Ostatnio Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zakontraktowała również Simone Parodiego, co zwiększyło konkurencję na pozycji przyjmującego po odejściu Sama Deroo. „Bardzo się cieszymy, że Piotr Łukasik dołączy do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Piotr to młody, ambitny i obiecujący zawodnik, ma już niemałe doświadczenie na parkietach PlusLigi i jestem przekonany, że swoją dobrą grą wesprze nasz zespół  walce o najwyższe cele”–  o nowym zawodniku mówi prezes Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Sebastian Świderski.

 

 

 

Źródło: zaksa.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY