Piotr Lipiński wraca do Bydgoszczy

Piotr Lipiński wraca do Bydgoszczy

35
0
PODZIEL SIĘ

Doświadczony rozgrywający, Piotr Lipiński, zdecydował się na powrót do klubu z Bydgoszczy, gdzie występował w latach 2008-2013. Dla Chemika Bydgoszcz, obecnie przechodzącego duże zmiany, na pewno będzie to gwarancja stabilności i spokoju w kreowaniu gry na siatce. 

 

Powrót do Bydgoszczy

 

Chemik Bydgoszcz po ubiegłosezonowych zawirowaniach stara się skompletować skład na nadchodzące rozgrywki ligowe. Do drużyny dołączy między innymi doświadczony rozgrywający, Piotr Lipiński, który bronił barw tego klubu w latach 2008-2013. Wcześniej siatkarz występował w olsztyńskim AZS-ie, którego jest wychowankiem, a następnie reprezentował barwy Mostostalu Azoty Kędzierzyn-Koźle w latach 1999-2005. Rozgrywający na dwa lata wrócił do Olsztyna, a następnie przez rok bronił barw Jadaru Radom. W latach 2008-2013 zawodnik występował w Bydgoszczy, skąd przeniósł się do Effectora Kielce, a następnie AZS-u Politechniki Warszawskiej. Piotr Lipiński grał później dla zespołów z Będzina i Wałbrzycha, a sezon 2016/2017 spędził w Ślepsku Suwałki, skąd przeniósł się do Wałbrzycha. Ostatnie rozgrywki ligowe doświadczony rozgrywający rozegrał w barwach pierwszoligowego Krispolu Września, a teraz postanowił wrócić do Chemika Bydgoszcz. Największe sukcesy siatkarz odnosił reprezentując Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle oraz PZU AZS Olsztyn, z którymi zdobywał medale na polskich i międzynarodowych parkietach.

 

W zespole z Bydgoszczy po sezonie 2018/2019 doszło do wielu zmian. Nowym szkoleniowcem został Przemysław Michalczyk, a klubu odeszło kilku zawodników, w tym rozgrywający Raphael Vinhedo i Marcin Karakuła. Budowa składu na kolejne rozgrywki trwa jednak w najlepsze i włodarze Chemika Bydgoszcz starają się skompletować jak najmocniejszy skład, by w sezonie 2019/2020 walczyć o coś więcej, niż tylko utrzymanie w lidze.

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ

 

 

 

Źródło: luczniczkabydgoszcz.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY