Piotr Kantor i Bartosz Łosiak ze srebrem w Pelhrimovie!

218
0

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak bez problemow awansowali do finału turnieju w Pelhrimovie, gdzie w decydującej walce zmierzyli się z duetem Brouwer/Meeuwsen. Reprezentanci Polski w batalii o pierwsze miejsce nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i zakończyli zmagania ze srebrnymi medalami na szyjach.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pewnie rozpoczęli spotkanie finałowe turnieju w Pelhrimovie, szybko zapewniając sobie zaliczkę i na przerwę techniczną schodzili z trzypunktową przewagą nad duetem Brouwer/Meeuwsen. Po obowiązkowym czasie przewaga biało-czerwonych stopniała do jednego „oczka” (13:14), lecz nie pozwolili rywalom na przejęcie kontroli (17:15). W końcówce asem serwisowym popisał się Piotr Kantor (19:16), lecz tym samym odpowiedział Alexander Brouwer (18:19). Biało-czerwoni nie zdołali jednak utrzymać koncentracji w końcówce i na tablicy wyników pojawił się remis (20:20). Holendrzy zapunktowali zagrywką (21:20) i teraz to oni mieli okazję do zakończenia seta (22:21). Biało-czerwoni po błędzie w ataku musieli uznać wyższość rywali (22:24).

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia Holendrów (3:1), lecz już po chwili gra się wyrównała (4:4). Po błędach biało-czerwonych ponownie zaliczkę miał duet Brouwer/Meeuwsen (7:5). Atak Bartosza Łosiaka zminimalizował straty (8:9), a blok Piotra Kantora doprowadził do remisu (9:9) i już po chwili Polacy mieli zaliczkę (10:9). Po przerwie technicznej w lepszej sytuacji byli Holendrzy (13:11), lecz biało-czerwoni po raz kolejny odrobili (13:13). Od tego momentu gra nadal toczyła się punkt za punkt, lecz duet z Holandii miał przewagę. Atak Piotra Kantora doprowadził do remisu (17:17), lecz Polacy nie potrafili wyjść na prowadzenie (19:19) i to duet Brouwer/Meeuwsen zakończył seta na swoją korzyść (22:20).

Kantor/Łosiak – Brouwer/Meeuwsen 0:2 (22:24, 20:22)

Źródło: informacja własna