Pieter Verhees nowym środkowym zawiercian

Pieter Verhees nowym środkowym zawiercian

45
0
PODZIEL SIĘ

Włodarze Aluronu Virtu CMC Zawiercie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w kwestii kompletowania składu na nadchodzące rozgrywki 2019/2020. Dziś klub poinformował o zakontraktowaniu nowego środkowego, którym został reprezentant Belgii, Pieter Verhees. Belg związał się z zawierciańskim klubem rocznym kontraktem.

 

Czas na Polskę

 

Pieter Verhees przygodę z seniorską siatkówką rozpoczynał w rodzimej lidze, gdzie w pierwszych latach bronił barw Noliko Maaseik. W zespole z Maaseik środkowy spędził dwa sezony, a w 2008 roku przeniósł się do VC Euphony Asse – Lennik z którym dwukrotnie wywalczył brązowy medal mistrzostw Belgii oraz wicemistrzostwo kraju. W 2011 roku Pieter Verhees podjął decyzję o zmianie klubu, a jego wybór po raz drugi padł na Noliko Maaseik. Tym razem środkowy spędził tam tylko rok, lecz po raz drugi w karierze wywalczył mistrzostwo Belgii. W 2012 roku Pieter Verhees zdecydował się na opuszczenie rodzimej ligi, a jego wybór padł na włoską Serie A. Pierwszym włoskim klubem był Andreoli Latina, gdzie środkowy grał do sezonu 2013/2014. W kolejnych latach gry we Włoszech Pieter Verhees występował w takich zespołach jak Casa Modena, Vero Volley Monza czy Tonno Callipo Vibo Valentia. Rozgrywki 2018/2019 środkowy spędził w drużynie z Rawenny, jednak po zakończeniu sezonu podjął decyzję o zmianie klubu. W trakcie sześcioletniej przygody we Włoszech Pieter Verhees wywalczył wicemistrzostwo kraju oraz Puchar Włoch. Belg ma na swoim koncie również sukcesy na parkietach europejskich jakimi niewątpliwie są srebrne medale Pucharu CEV zdobyte w 2008 oraz 2013 roku, a także drugie miejsce Pucharu Challange wywalczone wraz z Andreoli Latina. Pieter Verhees zdecydował się na przenosiny do Polski, a jego wybór padł na, czwarty zespół ostatnich rozgrywek PlusLigii, Aluron Virtu CMC Zawiercie. O miejsce w wyjściowym składzie Pieter Verhees rywalizować będzie z Bartoszem Gawryszewskim, Łukaszem Swodczykiem oraz Patrykiem Czarnowskim.

 

 

Celem pierwsza szóstka

 

Aluron Virtu CMC Zawiercie po niezwykle udanym sezonie 2018/2019 ma przed sobą trudne zadanie by utrzymać wysoki poziom. Jednak jak podkreślają włodarze klubu celem na rozgrywki PlusLigi jest miejsce w szóstce po rundzie zasadniczej i walka o medale. Natomiast na arenie europejskiej zespół ma zaprezentować się z jak najlepszej strony. We wszystkim pomóc ma stabilny skład, który w ostatnim czasie został wzmocniony nowymi zawodnikami takimi jak Wojciech Ferens, Patryk Czarnowski oraz Pieter Verhees.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: aluronvirtucmc.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY