Pięciu młodych dołączyło do PGE Skry Bełchatów

Pięciu młodych dołączyło do PGE Skry Bełchatów

387
0
PODZIEL SIĘ

PGE Skra Bełchatów, jak pozostałe drużyny PlusLigi, jest w trakcie przygotowań do nadchodzącego sezonu. Znamy czternastoosobowy skład drużyny, która będzie walczyła o mistrzostwo Polski, ale do tego grona dołączyło pięciu utalentowanych siatkarzy z młodzieżowego zespołu z Bełchatowa prowadzonego przez trenera Radosława Kolanka.

 

Świeża krew

 

Zespół PGE Skry Bełchatów od niespełna miesiąca przygotowuje się do zbliżającego się wielkimi krokami sezonu PlusLigi. Wiadomo jednak, że w sporcie wszystko może się zdarzyć, a kontuzje nie wybierają. Do grona czternastu zawodników, którzy już za kilka tygodni będą walczyć o tytuł mistrzów Polski, zostało zgłoszonych pięciu siatkarzy, którzy występują w młodzieżowym zespole PGE Skry Bełchatów: Sebastian Adamczyk (środkowy), Wiktor Nowak (rozgrywający), Antoni Piotrowski (przyjmujący), Mikołaj Sawicki (przyjmujący) oraz Hubert Węgrzyn (środkowy). „Rozmawiałem bezpośrednio z Radkiem, ponieważ on najlepiej zna swoich zawodników i zaufałem jego osądowi. Byłem zaskoczony, ponieważ bardzo dobrze sobie radzą. Mogą trenować z pierwszym zespołem bez żadnych problemów. Jestem z tego powodu zadowolony. Mam nadzieję, że w nadchodzącym sezonie ominą nas kontuzje, ale nie da się przewidzieć wszystkiego. W razie czego mam świadomość, że ci młodzi zawodnicy mogą dołączyć do nas w przyszłości. Jest dla mnie ogromną przyjemnością obserwować tych chłopaków, patrzeć jak dorastają siatkarsko i mam nadzieję, że będą robić takie postępy, jakie poczynili w ostatnim czasie” – ocenił dyspozycję młodych graczy trener Roberto Piazza.

 

Pierwszym sprawdzianem dla młodych graczy będzie III Memoriał im. Jana Rutyńskiego, który odbędzie się w Lubinie. Na ten turniej trener zdecydował się zabrać Sebastiana Adamczyka, Antoniego Piotrowskiego, Mikołaja Sawickiego oraz Aleksandra Antosiewicza, którzy mają uzupełnić lukę przed powrotem do klubu kadrowiczów, którzy brali udział w mistrzostwach Europy.

 

O terminie powrotu kadrowiczów do Bełchatowa pisaliśmy TUTAJ.

 

Poniżej przedstawiamy zaktualizowany skład drużyny PGE Skry Bełchatów na sezon 2017/2018:

1. Srećko Lisinac

2. Mariusz Wlazły

3. Wiktor Nowak

4. Sebastian Adamczyk

5. Marcin Janusz

6. Karol Kłos

7. Bartosz Bednorz

8. Milan Katić

9. Patryk Czarnowski

10. Mikołaj Sawicki

11. Milad Ebadipour

12. Hubert Węgrzyn

13. Szymon Romać

14. Aleksandar Nedeljković

15. Grzegorz Łomacz

16. Kacper Piechocki

17. Nikolay Penchev

18. Robert Milczarek

19. Antoni Piotrowski

 

 

 

Źródło: www.skra.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY