PGE Skra już bez Dražena Luburicia. Serb zastąpi Kurka w Hiroszimie

PGE Skra już bez Dražena Luburicia. Serb zastąpi Kurka w Hiroszimie

1497
0
PODZIEL SIĘ

Serbski atakujący Dražen Luburić miał w tym sezonie ligowym bronić barw chcącej odzyskać mistrzostwo Polski PGE Skry Bełchatów. Miał, bo wczoraj siatkarz opuścił drużynę z Bełchatowa i poleciał do Japonii, gdzie będzie występował w JT Thunders Hiroszima, klubie, z którym kontrakt rozwiązał Bartosz Kurek.

 

Kurek nie poleci

 

Przed rozgrywkami 2016/2017 z japońskim JT Thunders Hiroszima bajeczny kontrakt podpisał Bartosz Kurek, atakujący reprezentacji Polski. Teraz jednak już oficjalnie wiadomo, że były gracz Asseco Resovii Rzeszów nie pojedzie do Japonii, podając powody osobiste. Zawodnik twierdzi, że jest wyczerpany fizycznie i psychicznie po kilku latach grania w sezonie ligowym oraz reprezentacyjnym i teraz potrzebuje przerwy. Japoński klub zgodził się na rozwiązanie umowy z polskim graczem i od kilku dni szukał jego zastępcy, który miałby zdobywać punkty dla zespołu z Hiroszimy.

 

Zobacz oświadczenie Bartosza Kurka

 

 

Serb następcą Kurka

 

JT Thunders Hiroszima znalazł już zawodnika, który w rozgrywkach ligi japońskiej będzie zastępował Bartosza Kurka. Wybór padł na wschodzącą gwiazdę serbskiej kadry i zarazem zawodnika PGE Skry Bełchatów, Dražena Luburicia. Serb przed sezonem podpisał kontrakt z bełchatowskim klubem, gdzie miał pełnić rolę zmiennika Mariusza Wlazłego, a podczas długiego i wyczerpującego sezonu miał otrzymywać wiele okazji do gry. Atakujący przychodził do PGE Skry Bełchatów z nadzieją na dalszy rozwój, gdzie miał się uczyć od trenera Philippa Blaina. Teraz jednak wiadomo, że Dražen Luburić nadchodzące rozgrywki spędzi w Japonii, gdzie będzie walczył dla JT Thunders Hiroszima. Serb trenował z PGE Skrą Bełchatów od dwóch miesięcy, a w przedsezonowych meczach sparingowych pokazywał się z bardzo dobrej strony, będąc liderem swojej drużyny.

 

 

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY