Pewne zwycięstwo Egiptu nad reprezentacją Algierii

Pewne zwycięstwo Egiptu nad reprezentacją Algierii

415
0
PODZIEL SIĘ

W niedawno odbytym sparingu zespół z Algierii został pokonany na własnym terenie przez reprezentację Egiptu 3:0. Forma Egipcjan wyraźnie wzrasta. Nie tak dawno siatkarze dwukrotnie pokonali drużynę z Tunezji (3:0 oraz 3:1), która obecnie jest najlepszą drużyną z kontynentu afrykańskiego. Gotowość do walki w Mistrzostwach Świata potwierdziło zwycięstwo nad Algierczykami.

 

Ibrahim Fakhr Eddine, trener Egipcjan, może być zadowolony z występu swoich podopiecznych. Pewne zwycięstwo nad reprezentacją Algierii z pewnością podbudowało zespół. Odbyte sparingi były ważnym punktem przygotowań dla szkoleniowca, który już wkrótce zadecyduje, jakich zawodników zabrać na polski Mundial. Sam nie ukrywał tego, że podczas meczów z Tunezją i Algierią, chciał przetestować maksymalną liczbę siatkarzy, by wybrać spośród nich najlepiej przygotowanych zarówno fizycznie, jak i psychicznie graczy.

 

Pierwsze dwa sety nie były takie łatwe dla drużyny gości. Groźnie zrobiło się w drugiej odsłonie spotkania, w której losy partii nie były znane aż do końca seta. W kolejnej odsłonie reprezentacja Egiptu nie dała żadnych szans swoim przeciwnikom, wygrywając do 12. Sparing z Algierią, Egipcjanie jak najbardziej mogą zaliczyć na plus. Reprezentacji Algierii nie będziemy oglądać podczas zbliżającego się wielkimi krokami polskiego Mundialu, bowiem w turnieju kwalifikacyjnym zajęła drugie miejsce w swojej grupie, tuż za Kamerunem.

 

W pierwszym, a zarazem podstawowym etapie rozgrywek, jakim jest faza grupowa, reprezentacja Egiptu zmierzy się z Rosją, Bułgarią, Chorwacją, Chinami i Meksykiem. Grupa C rozegra swoje spotkania w Gdańsku. Na początek Egipcjanie zmierzą się z reprezentacją Chin; mecz ten odbędzie się 1 września. Siatkarze z Afryki wiedzą, że do pierwszego starcia w ramach Mistrzostw Świata zostało bardzo mało czasu. Trener Ibrahim Fakhr Eddine zdaje sobie sprawę z tego, iż zwycięskie dla jego drużyny sparingi na pewno zaowocowały i, co najważniejsze, podbudowały zespół. Teraz spośród swoich graczy musi wybrać czternastu, którzy udadzą się do Polski, by dać z siebie wszystko i walczyć o jak najlepszy wynik.

 

 

  Algieria – Egipt 0:3 (21:25, 23:25, 12:25)

 

 

 

Autor: Weronika Marek

 

Źródło: www.cavb.org/opracowanie własne

 

BRAK KOMENTARZY