Peter Veres wraca do reprezentacji!

Peter Veres wraca do reprezentacji!

381
0
PODZIEL SIĘ

Peter Veres znany polskim kibicom z występów w Asseco Resovii Rzeszów, zdecydował się na powrót do kadry narodowej Węgier.

 

Niedawno pisaliśmy o tym, że węgierski siatkarz opuszcza szeregi drużyny z Podkarpacia, co mogło zasmucić jego polskich kibiców. Dzisiaj jednak pojawiła się również bardzo dobra informacja, ponieważ były zawodnik aktualnego wicemistrza Polski, potwierdził chęć pomocy swojej kadrze w tym sezonie reprezentacyjnym i już niedługo, po 6-letniej absencji zobaczymy go w barwach narodowych.

 

Niedługo, bowiem już jutro w węgierskim Kecskemecie odbędzie się prekwalifikacyjny turniej do Mistrzostw Europy 2015 roku. O udział w dalszej rundzie, Węgrzy walczyć będą z reprezentacjami Norwegii, Bośni i Hercegowiny oraz Szwajcarii. Ranking FIVB pokazuje, że węgierska drużyna jest faworytem rozgrywek. Plasują się oni na 28. miejscu. Rywalizujące z nimi reprezentacje znajdują się w czwartej i piątej dziesiątce światowej.

 

Węgierska reprezentacja została w tym sezonie bardzo odmłodzona. Trener György Demeter swoich młodych zawodników postanowił jednak wesprzeć kilkoma starszymi graczami. Najmocniejszym ogniwem w drużynie szkoleniowca jest bez wątpienia były zawodnik Asseco Resovii Rzeszów, który wierzy w poprawę gry kadry narodowej. „Cieszę się z powrotu do drużyny narodowej. Istnieje wielka szansa przed tym młodym zespołem. Uważam, że mamy większe szanse niż w ostatnich latach. Musimy grać z mniejszą ilością błędów, być stale skupieni, a jesteśmy w stanie zaskoczyć naszych przeciwników” – podsumowuje Peter Veres.

 

 

 

Autor: Patrycja Rykowska

 

Źródło: www.cev.lu / Informacja własna

 

BRAK KOMENTARZY