Paweł Zagumny będzie rozwijał europejską siatkówkę

Paweł Zagumny będzie rozwijał europejską siatkówkę

201
0
PODZIEL SIĘ

Prezydent Europejskiej Federacji Piłki Siatkowej, Aleksandar Boričić, utworzył komitet modernizacji i zarządzania siatkówką w Europie. Grupa ma współpracować z federacją, mając na celu nie tylko pomoc zarządowi w kwestiach logistycznych, ale także rozwój dyscypliny. Jednym z członków powołanej przez CEV grupy został Paweł Zagumny.

 

Wspieranie rozwoju – budowa przyszłości

 

Nie od dziś wiadomo, że siatkówka jest dyscypliną bardzo wspieraną nie tylko w Europie, ale również w świecie. Europejska Federacja Piłki Siatkowej wyszła właśnie z inicjatywą powołania komitetu do spraw rozwoju i reformacji siatkówki w Europie. W skład tej grupy mają wchodzić siatkarki oraz siatkarze, którzy byli najlepszymi i najbardziej utytułowanymi na swoich pozycjach, ale zakończyli już karierę sportową.

 

Grupa powołana przez władze CEV będzie miała za zadanie pomóc w zarządzaniu siatkówką w Europie. Członkowie komitetu zajmą się modernizacją nie tylko w kwestiach sportowych, ale także w kwestiach terminów rozgrywek zarówno na poziomie kadrowym, jak i klubowym. To wszystko będzie miało za zadanie pomóc w lepszej organizacji terminarza siatkarzom grającym w swoich drużynach narodowych.

 

 

Rozwój siatkówki pod okiem mistrzów

 

Prezydentem tego komitetu został Samuel Papi. 44-letni Włoch ma w swoim dorobku medale z wielu turniejów na arenie międzynarodowej, a obecnie reprezentuje barwy włoskiego zespołu LPR Piacenza. Ponadto w skład grupy weszło kilka innych znanych osobistości ze świata siatkówki mogących pochwalić się pokaźnym dorobkiem sportowym: Maja Ognjenović, która będzie pełniła rolę sekretarza grupy, Ljubomir Ganew, Aleksandrs Samoilovs, Lonneke Sloetjes, Jekaerina Gamowa, Neslihan Demir-Guler oraz Paweł Zagumny.

 

Wybór Pawła Zagumnego do grona reformatorów europejskiej siatkówki jest dużym wyróżnieniem nie tylko dla byłego siatkarza, ale również dla całej polskiej dyscypliny. Wielokrotny reprezentant Polski, jeden z najlepszych rozgrywających na świecie, po zakończeniu kariery zawodniczej pełni funkcję dyrektora sportowego klubu ONICO Warszawa. Teraz na mistrza świata z 2014 roku czeka kolejne wyzwanie.

 

 

 

Źródło: www.polsatsport.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY