Paweł Halaba zagra w Zawierciu

Paweł Halaba zagra w Zawierciu

25
0
PODZIEL SIĘ

Kompletowanie zespołu Jurajskich Rycerzy rozpoczęło się na dobre, a włodarze zawierciańskiego klubu systematycznie odsłaniają kolejne karty. Żółto-zielone barwy w sezonie 2020/2021 reprezentować będzie Paweł Halaba, który ma za sobą niezwykle udany sezon w Treflu Gdańsk. Przyjmujący związał się z Aluron Virtu CMC Zawiercie dwuletnim kontraktem. 

 

Z północy na południe 

 

Swoją przygodę z siatkówką Paweł Halaba rozpoczął w barwach UKS Małachowianki, a w kolejnych latach doświadczenie zbierał reprezentując barwy Metra Warszawa oraz ówczesnego AZS-u Politechniki Warszawskiej. W 2014 roku przyjmujący związał się kontraktem z Asseco Resovią Rzeszów, jednak został wypożyczony najpierw do AGH Kraków, a później do AZS-u Politechniki Warszawskiej. W poszukiwaniu regularnej gry i chęci zdobywania doświadczenia w roli pierwszoplanowego zawodnika Paweł Halaba, w 2017 roku, zdecydował się na opuszczenie PlusLigi. Najpierw związał się rocznym kontraktem z VK Czeskie Budziejowice, a sezon 2018/2019 spędził w niemieckiej Bundeslidze, gdzie grał w Hypo Tirol Alpenvolleys Haching. W trakcie pobytu w Bundeslidze Paweł Halaba sięgnął po brązowy medal mistrzostw Niemiec, a po niezwykle udanym sezonie zdecydował się na powrót do ojczyzny. Ostatnie rozgrywki Paweł Halaba spędził w Treflu Gdańnsk, gdzie bardzo szybko stał się jednym z filarów drużyny, która pod wodzą Michała Winiarskiego zajęła piąte miejsce i uznawana jest za jedną z niespodzianek minionego sezonu. Paweł Halaba wystąpił w dwudziestu dwóch spotkaniach i dołożył do dorobku swojej drużyny ponad dwieście osiemdziesiąt punktów, zdobywając przy tym trzy statuetki MVP. Po zakończeniu rozgrywek przyjmujący zdecydował się na zmianę klubu, a jego wybór padł na klub z południa Polski, bowiem Paweł Halaba dołączy do Aluron Virtu CMC Zawiercie. „To przykład siatkarza, który musiał wyjechać z Polski, by nabrać ogrania i się rozwinąć. Umiejętności, które zdobył za granicą, pokazał w poprzednim sezonie w barwach Trefla Gdańsk. To zadziorny gracz, które skacze wysoko, ma szybką rękę w ataku i mocną zagrywkę. Do tego chce ciężko pracować, by dalej się rozwijać” – mówi trener Igor Kolaković. Zadowolenia ze zmiany klubu nie kryje również sam zawodnik, który w Zawierciu spędzi dwa lata. „Walka o najwyższe cele, dobry zespół, dobry trener, świetni kibice, to wszystko zadecydowało, że przenoszę się do Zawiercia. Negocjacje nie były długie, byłem zdecydowany na ten wybór”– mówi Paweł Halaba.

 

 

 

O miejsce w wyjściowym składzie Paweł Halaba rywalizować będzie z Piotrem Orczykiem, Dominikiem Depowskim oraz Garrettem Muagututią. W Aluron Virtu CMC Zawiercie jest co raz mniej niewiadomych, włodarze klubu odsłonili już kartu dwunastu zawodników, w dalszym ciągu niewiadomą pozostaje pozycja libero.

 

 

Źródło: aluronvirtucmc.pl/opracowanie własne

 

BRAK KOMENTARZY