Paweł Halaba zagra w HYPO TIROL AlpenVolleys Haching

Paweł Halaba zagra w HYPO TIROL AlpenVolleys Haching

133
0
PODZIEL SIĘ

Paweł Halaba zdecydował się na spędzenie kolejnego sezonu ligowego za granicą. Siatkarz w rozgrywkach 2017/2018 występował w Czechach, gdzie grał dla VK Jihostroj České Budějovice. Od nadchodzącego sezonu przyjmujący będzie walczył w niemieckiej Bundeslidze, a jego pracodawcą został HYPO TIROL AlpenVolleys Haching.

 

Nadal za granicą 

 

Paweł Halaba pierwsze kroki stawiał w UKS-ie Małachowianka, gdzie grał w latach 2010-2012, a następnie przeniósł się do Metra Warszawa. W rozgrywkach 2013/2014 przyjmujący występował w Młodej Lidze AZS-u Politechniki Warszawskiej. W 2014 roku siatkarz podpisał kontrakt z Asseco Resovią Rzeszów, skąd został wypożyczony na sezon 2014/2015 do AZS-u AGH Kraków, a następnie na dwa lata wrócił do Warszawy, by grać w plusligowym AZS-ie Politechnice. W sezonie Paweł Halaba zdecydował się na wyjazd z Polski i jego wybór padł na ligę czeską, gdzie bronił barw VK Jihostroj České Budějovice. Drużyna polskiego przyjmującego rozgrywki zakończyła na czwartym miejscu w tabeli. Siatkarz zdecydował się na kolejny krok w swojej karierze i będzie próbował swoich sił w lidze niemieckiej. Paweł Halaba zdecydował się dołączyć do HYPO TIROL AlpenVolleys Haching.

 

Paweł Halaba w HYPO TIROL AlpenVolleys Haching zastąpi Igora Grobelnego, który zdecydował się na powrót do Cuprum Lubin, o czym pisaliśmy TUTAJ. Drużyna nie będzie jednak mocno przebudowana, a włodarze cały czas prowadzą rozmowy z kolejnymi zawodnikami, którzy mogą dołączyć do zespołu. „Rozmawiamy z dwoma bardzo interesującymi zawodnikami. Na początku czerwca powinniśmy znać już cały skład i drużyna będzie gotowa na rozgrywki 2018/2019” – mówi trener Stefan Chrtiansky. Z zespołu po zakończeniu rozgrywek odeszli Stefan Chrtiansky junior, Peter Mlynarcik, Lukinha, Rudy Verhoeff, Igor Grobelny, Juan Pablo Moreno Mosquera, Marek Beer i Bartosz Pietruczuk. Do drużyny jak na razie dołączyli środkowy Matthew Pollock, libero Florian Ringseis oraz Rosjanin, Kirill Klets.

 

 

 

Źródło: alpenvolleys.com/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY