Paweł Halaba nowym zawodnikiem gdańskiego klubu

Paweł Halaba nowym zawodnikiem gdańskiego klubu

52
0
PODZIEL SIĘ

Paweł Halaba po dwóch latach poza granicami Polski wraca do PLusLigi. Przyjmujący od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy ekipy Trefla Gdańsk, z którym związał się roczną umową. Ostatnie rozgrywki ligowe siatkarz spędził w HYPO TIROL AlpenVolleys Haching, z którym zdobył brązowy medal mistrzostw Niemiec.

 

Powrót do Polski z doświadczeniem zagranicznym

 

Paweł Halaba przygodę z siatkówką rozpoczynał w klubie UKS Małachowianka (2010-2012). Jest absolwentem klubu Metro Warszawa, w którym występował w latach 2010-2014, zaś w 2013 roku razem z nim wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów. Podczas tego turnieju odebrał nagrodę indywidualną dla najlepszego zagrywającego. W sezonie 2013/2014 reprezentował barwy występującego w Młodej Lidze AZS-u Politechnika Warszawska. W 2014 roku związał się z Asseco Resovią Rzeszów, z której w sezonie 2014/2015 został wypożyczony do zespołu AZS AGH Kraków. Następnie przez dwa lata (2015-2017) również na zasadzie wypożyczenia występował w ekipie ówczesnego AZS-u Politechnika Warszawska, z którą jednak nie zanotował satysfakcjonujących wyników. Po przygodzie w stołecznej drużynie wyjechał do Czech, gdzie reprezentował barwy klubu VK České Budějovice. W sezonie 2018/2019 przeniósł się do ligi niemieckiej, a tam związał się z ekipą HYPO TIROL AlpenVolleys Haching. W niemieckim zespole notował dobre wyniki, będąc ważną częścią drużyny, która zajmując drugie miejsce na zakończenie fazy zasadniczej, awansowała do walki w fazie play-off. Ostatecznie Paweł Halaba wraz ze swoim zespołem wywalczył brązowy medal ligi niemieckiej.

 

 

Czas na nadmorską przygodę

 

Przyjmujący nie będzie kontynuował współpracy z niemieckim klubem. Po dwóch latach zagranicznych wojaży wraca do kraju i w sezonie 2019/2020 będzie reprezentował barwy ekipy Trefla Gdańsk. „Paweł to bardzo charakterna i pozytywna postać. Podoba mi się jego postawa jako zawodnika – nie bał się zaryzykować i wyjechać do słabszej ligi, by grać regularnie, podnosząc tym samym swój poziom i rozwijając umiejętności. To zaprocentowało szczególnie w tym roku, zakończonym medalem Bundesligi, a także wieloma wyróżnieniami indywidualnymi. Obserwowałem jego grę w lidze niemieckiej, gdzie było widać, jaki czyni progres. Jest to zawodnik ofensywny i może dużo wnieść do zespołu” – powiedział Michał Winiarski.

 

Przed Pawłem Halabą od razu wymagające zadanie. Gdański klub ostatnie rozgrywki zakończył na dziewiątym miejscu, co, mimo dobrych występów w Lidze Mistrzów, jest poniżej oczekiwań. Władze klubu przeprowadzają spore zmiany i czynią kroki w kierunku budowy silnej ekipy, której celem będzie powrót do czołówki tabeli, a pomóc ma w tym m.in. nowy przyjmujący.

 

Do tej pory władze Trefla Gdańsk pożegnały się z sześcioma zawodnikami, a umową z klubem związał się Łukasz Kozub, o czym pisaliśmy TUTAJ oraz Paweł Halaba. Ponadto w zespole na kolejny sezon zostają: Ruben Schott, Fabian Majcherski, Maciej Olenderek, Szymon Jakubiszak, Bartłomiej Mordyl, Marcin Janusz, Wojciech Grzyb oraz Kevin Sasak. Nowym szkoleniowcem gdańszczan został Michał Winiarski, o czym możecie przeczytać TUTAJ.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ

 

 

 

Źródło: www.treflgdansk.pl/informacja własna

BRAK KOMENTARZY