Paweł Gryc: „Wiemy w jak ciężkiej sytuacji się znajdujemy”

Paweł Gryc: „Wiemy w jak ciężkiej sytuacji się znajdujemy”

44
0
PODZIEL SIĘ

Spotkanie pomiędzy Łuczniczką Bydgoszcz a PGE Skrą nie przyniosło gospodarzom wymarzonych punktów. Zawodnicy potrafili nawiązać walkę z przeciwnikiem, ale ich dyspozycja była niewystarczająca do tego, aby wygrać choćby seta. „Blok i atak. Tego zdecydowanie nam dzisiaj zabrakło” – mówił po końcowym gwizdku Paweł Gryc.

 

Czas Siatkówki: W tym meczu mieliście dobre momenty, ale w kluczowych sytuacjach nie potrafiliście udźwignąć poprzeczki postawionej przez bełchatowian.

 

Paweł Gryc: Zgadza się. Walczyliśmy i potrafiliśmy nawiązać kontakt z przeciwnikiem, ale czegoś nam zabrakło. Po części trochę koncentracji, trochę szczęścia. Bełchatowianie posyłali mocne zagrywki, my je przyjmowaliśmy raz lepiej, raz gorzej. Na siatce sprawa wyglądała podobnie. Myślę, że w niektórych sytuacjach stawialiśmy na ryzyko. Niestety, nie zawsze to procentowało i wyszło jak wyszło. Dobrze, że potrafiliśmy rozegrać takie piłki, które zaskakiwały rywala. To dawało nam  kopa do dalszego działania. Później przychodziły gorsze chwile, dekoncentrowaliśmy się, popełnialiśmy błędy. Bełchatowianie wykorzystywali to wszystko przeciwko nam i tego najbardziej szkoda.

 

 

Czy wpływ na wynik mogła mieć kontuzja Metodiego Ananieva?

 

Mam nadzieję, że nie. Tak na dobrą sprawę, to nawet nie wiem dokładnie, co się z nim stało. Nie znam szczegółów. Dobrze byłoby, gdyby udało mu się szybko wrócić do gry. To jeden z naszych kluczowych zawodników, potrafi dobrze grać i zdobywać punkty. Myślę, że jego dzisiejsza nieobecność na pewno nam nie pomogła, ale ciężko mówić o tym, czy zaszkodziła.

 

 

Gra na siatce była chyba kluczowa, zwłaszcza blok. Bełchatowianie zatrzymali was tym elementem dwa razy więcej niż wy ich.

 

Nie zaglądałem w statystyki, ale to bardzo możliwe. Trudno było nam przewidzieć ruchy bełchatowian, a co za tym idzie, ustawić szczelny blok. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo, nastawialiśmy się na trudne spotkanie. Każdy z nas jednak po cichu miał nadzieję, że sprostamy temu, co pokaże rywal. Bełchatowianie byli zmęczeni długimi meczami, podróżą i chcieliśmy to obrócić na swoją korzyść. Niestety, znaleźli w sobie jeszcze spore pokłady energii, żeby nas pokonać. Blok i atak. Tego zdecydowanie nam dzisiaj zabrakło.

 

 

Każde stracone punkty coraz bardziej zbliżają was do gry o utrzymanie. Zaczyna wam to ciążyć?

 

Zdajemy sobie z tego sprawę. Wiemy w jak ciężkiej sytuacji się znajdujemy i naprawdę bardzo byśmy nie chcieli żegnać się z PlusLigą. Robimy wszystko, co możemy, aby zostać w lidze. Na treningach pracujemy najlepiej jak potrafimy, ale dopiero mecz wszystko weryfikuje. Tu nigdy nie wiadomo, jakiego ruchu przeciwnika się spodziewać, trzeba być gotowym na wszystko. Każdy z nas chciałby nie myśleć o tym, że trzeba koniecznie wygrać mecz, za wszelką cenę zdobyć punkty. Granie pod presją zawsze jest dodatkowo stresujące. Teraz jednak jesteśmy już w końcowej fazie sezonu, wizja gry o utrzymanie jest dla nas coraz bardziej wyraźna. Powinniśmy wychodzić z każdego spotkania ze zdobyczą punktową, żeby nie musieć obawiać się o nasz los. W praktyce jednak jest to trudniejsze, co zresztą widać było chociażby w dzisiejszym spotkaniu.

 

 

Następne spotkanie już w środę. Rywalem będzie Aluron Virtu Warta Zawiercie, punkty zdają się być na wyciągnięcie ręki, ale chyba nie można ich lekceważyć?

 

Powinno być wyrównanie. Zawiercianie są nieznacznie wyżej w tabeli niż my. Nie chcę im niczego ujmować, ale wydaje mi się, że jeśli tam nie zdobędziemy żadnych „oczek”, to z Jastrzębskim Węglem, Asseco Resovią Rzeszów czy każdą inną drużyną, która jeszcze nam została, sprawa będzie jeszcze trudniejsza.

 

 

Mówi się, że atmosfera w drużynie jest dobra, kiedy odnosi się zwycięstwa, a przy przegranych staje się słaba. A jak to jest w waszym przypadku? Trochę już tych przegranych w obecnym sezonie zapisaliście na swoim koncie. Ma to wpływ na nastroje w waszych szeregach?

 

Oczywiście. Każda wygrana sprawia nam radość, daje nadzieję, że w kolejnych spotkaniach też pokażemy się z dobrej strony. W przypadku przegranych mamy sporo materiału do przemyśleń. Musimy przeanalizować grę, starać się znaleźć przyczynę. W takich momentach nikt się nie cieszy i to jest zrozumiałe. Nie obwiniamy siebie nawzajem, że to tylko i wyłącznie wina tego lub tamtego zawodnika. Ponosimy winę razem. Próbujemy siebie wzajemnie wspierać, doradzać. Nikt na nikim psów nie wiesza, więc uważam, że bez względu na to czy wygrywamy czy przegrywamy, atmosfera w naszej ekipie jest dobra. Każda kolejna porażka stawia nas w coraz trudniejszej sytuacji, psuje humory, ale my nie mamy zamiaru się poddawać. Będziemy walczyć.

 

 

 

Z Pawłem Grycem rozmawiała Agnieszka Piasecka

BRAK KOMENTARZY