Kolejnych dwóch zawodników zagra we włoskiej Serie A2

Kolejnych dwóch zawodników zagra we włoskiej Serie A2

215
0
PODZIEL SIĘ

Paweł Adamajtis od 2017 roku występuje poza granicami Polski, a teraz postanowił dołączyć do walczącej we włoskiej Serie A2 Olimpii Bergamo. Dla polskiego atakującego nie będzie to pierwsza przygoda z włoską siatkówką. Na wyjazd do Włoch zdecydował się również Mikołaj Szewczyk, który dołączy do Top Volley Lamezia

 

Nadal za granicą

 

Paweł Adamajtis w latach 2009-2012 występował w Energetyku Jaworzno, z którego przeniósł się do AZS-u Politechniki Warszawskiej, gdzie spędził dwa lata. Kolejnym przystankiem w karierze siatkarza był Indykpol AZS Olsztyn, którego barw bronił w latach 2014-2016. Przed sezonem 2016/2017 Paweł Adamajtis zdecydował się na podpisanie kontraktu z AZS-em Częstochowa, lecz nie dokończył rozgrywek w tym zespole. Podczas pobytu w Częstochowie siatkarz zagrał w 51 setach, podczas których dołożył do dorobku drużyny 185 punktów, a następnie zdecydował się przenieść do Włoch. Atakujący dołączył do Powervolley Revivre Milano, dla którego zagrał w dziewięciu spotkaniach, podczas których wywalczył 149 punktów. Kolejnym krokiem w karierze Pawła Adamajtisa była liga katarska, gdzie reprezentował barwy Al Shamal. Ostatnie rozgrywki polski gracz spędził w Rumunii, gdzie miał okazję grać dla ACS Volei Municipal Zalău, zajmując z zespołem czwarte miejsce w sezonie 2017/2018. Teraz Paweł Adamajtis zdecydował się na powrót do ligi włoskiej, tym razem wybierając Olimpię Bergamo występującą w Serie A2. „Uważam, że Bergamo jest dobrym miejscem do dalszego rozwoju. Kiedy grałem w Mediolanie często miałem okazję obserwować mecze tego zespołu i byłem zaskoczony wysokim poziomem. Chcę osiągać maksymalne cele w koszulce tej drużyny poprzez ciężką pracę, codzienne treningi i robienie kolejnych krok w przód” – mówi Paweł Adamajtis, który zdecydował się na przenosiny do ligi włoskiej.

 

 

Nowe wyzwanie

 

Na wyjazd do Włoch zdecydował się również Mikołaj Szewczyk, dla którego nie będzie to jednak pierwsza zagraniczna przygoda. W swojej karierze zawodnik miał okazję występować dla AZS-u Częstochowa, AT Jastrzębskiego Węgla, Victorii PWSZ Wałbrzych i STS Olimpii Sulęcin. Za Polakiem jest również występ w Barkom Kazhany Lviv, z którym miał możliwość rywalizacji na arenie międzynarodowej podczas Pucharu CEV. Teraz siatkarz zdecydował się na podpisanie kontraktu z włoską Top Volley Lamezią. „Byłem we Włoszech dwukrotnie podczas turniejów juniorskich w Bolzano i Trydencie. Teraz wracam na dłużej i to bardzo mnie cieszy, ponieważ zawsze chciałem grać we Włoszech, gdzie gra się w siatkówkę na najwyższym poziomie” – mówi o swoim transferze Mikołaj Szewczyk.

 

 

Na występy we Włoszech zdecydował się również Konrad Formela, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

 

 

Źródło: olimpiapallavolo.it/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY