Panasonic Panthers kontynuują serię zwycięstw

43
0

Zespół Michała Kubiaka ma za sobą kolejne dwa mecze w ramach walki o mistrzostwo kraju. Drużyna Panasonic Panthers w obu rozgrywanych w miniony weekend spotkaniach okazali się lepsi od rywali i dopisali do swojego dorobku pięć punktów, ponieważ sobotnie stracie liderzy tabeli ligi japońskiej wygrali dopiero po tie-breaku.

W sobotnim meczu Panasonic Panthers zmierzyli się z Suntory Sunbirds, w którym występuje Dmitry Muserskiy. Spotkanie to zdecydowanie lepiej rozpoczęli obrońcy mistrzowskiego tytułu, którzy wygrali dwa pierwsze sety z wyraźną przewagą. W trzeciej partii do gry wrócili wiceliderzy tabeli, którzy wygrali ją i kolejną odsłonę, doprowadzając tym samym do tie-breaka. W decydującym secie drużyna Michała Kubiaka przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając 15:11 i całe starcie 3:2, dopisując do swojego dorobku dwa „oczka”. W meczu tym kapitan reprezentacji Polski zdobył osiemnaście punktów. Kubiak skończył trzynaście na dwadzieścia siedem posłanych do niego piłek, co dało mu 48,1% skuteczności w ataku. Ponadto Polak do swego dorobku dopisał także cztery punkty atakiem z drugiej linii oraz jeden blok. Reprezentant Polski odebrał trzydzieści cztery zagrywki rywali, notując 55,9% przyjęcia. W pojedynku tym z bardzo dobrej strony pokazał się Dmitry Muserskiy, który zdobył dla swojej ekipy aż pięćdziesiąt jeden punktów. Dobra postawa Rosjanina nie wystarczyła jednak do zwycięstwa z Panasonic Panthers.

Suntory Sunbirds – Panasonic Panthers 2:3 (18:25, 15:25, 25:20, 25:22, 11:15)

Pozostałe wyniki dwudziestej trzeciej kolejki ligi japońskiej:

JT Thunders – VC Nagano Trident 3:0 (25:10, 25:14, 25:18)

Osaka Sakai – JTEKT Stings 3:0 (25:18, 25:18, 25:23)

Toray Arrows – FC Tokyo 3:0 (25:20, 25:22, 25:15)

Gosei Trefuerza – Oita Miyoshi Weise Adler 3:0 (25:18, 25:18, 25:18)

W niedzielę liderzy tabeli ligi japońskiej zmierzyli się z zespołem JT Thunders, który zajmuje obecnie trzecią lokatę. Starcie to było bardzo zacięte i rozpoczęło się po myśli rywali Panasonic Panthers, którzy wygrali premierową odsłonę 25:20. W kolejnych trzech setach lepsi okazali się jednak mistrzowie Japonii, którzy dzięki zwycięstwu 3:1 dopisali do swojego dorobku komplet „oczek”. W spotkaniu tym Michał Kubiak zdobył dwadzieścia sześć punktów. Polak skończył dwadzieścia na trzydzieści sześć posłanych do niego piłek, co dało mu 55,6% skuteczności w ataku. Kapitan reprezentacji Polski do swojego dorobku dołożył także trzy punkty zdobyte atakiem z drugiej linii, dwa bloki i asa serwisowego. Kubiak odebrał dwadzieścia sześć zagrywek rywali, notując grę w przyjęciu na poziomie 36,5%.

Panasonic Pathers – JT Thunders 3:1 (20:25, 25:22, 25:19, 27:25)