Osłabieni Francuzi rozpoczynają zgrupowanie

Osłabieni Francuzi rozpoczynają zgrupowanie

222
0
PODZIEL SIĘ

Szkoleniowiec reprezentacji Francji, Laurent Tillie, podał siedemnastoosobowy skład kadry na przygotowania do rozpoczynających się 5 stycznia europejskich kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich. Z powodu kontuzji w gronie wybrańców nie znalazł się Thibault Rossard, który w trakcie sezonu nabawił się urazu. 

 

Reprezentacja Francji przygotowania do turnieju w Berlinie rozpocznie tuż po świętach, 27 grudnia, a bazą treningową podopiecznych trenera Laurenta Tillie będzie Tours. Przygotowania na pewno będą intensywne, kwalifikacje będą bowiem morderczym turniejem, którego zwycięzca tym razem będzie tylko jeden. Zgodnie z systemem przygotowanym przez FIVB, do Igrzysk Olimpijskich z Berlina awansować może tylko jedna drużyna, zwycięzca morderczego turnieju z udziałem ośmiu zespołów. Tym sposobem od 5 stycznia do walki o bilety do Tokio staną Francuzi, Serbowie, Niemcy, Słoweńcy, Bułgarzy, Belgowie, Czesi i Holendrzy.

 

Żeby jak najlepiej przygotować zespół do tego trudnego zadania, trener Laurent Tillie na przygotowania zdecydował się powołać siedemnastu zawodników. W gronie tym jednak brakuje byłego przyjmującego Asseco Resovi Rzeszów. „Zdecydowaliśmy się powołać wszystkich graczy, którzy walczyli o mistrzostwa Europy, z wyjątkiem kontuzjowanego Thibaulta Rossarda. Biorąc pod uwagę kontuzję i drobne urazy z jakimi borykają się gracze, naprawdę chcemy być w stanie wybrać z tego grona najlepszą czternastkę na turniej kwalifikacyjny” – mówił szkoleniowiec reprezentacji Francji, Laurent Tillie, zapowiadając również, że 3 stycznia do Berlina pojedzie najlepszy skład.

 

17-osobowy skład Francuzów na przygotowania do kwalifikacji w Berlinie:

 

Rozgrywający: Benjamin Toniutti, Antoine Brizard

 

Przyjmujący: Kevin Tillie, Julien Lyneel, Earvin Ngapeth, Trévor Clevenot, Yacine Louati, Timothée Carle

 

Atakujący: Jean Patry, Stephen Boyer, Julien Winkelmuller, Jhon Wendt

 

Środkowi: Kévin Le Roux, Nicolas Le Goff, Barthélémy Chinenyeze, Daryl Bultor

 

Libero: Jenia Grebennikov

 

 

 

Źródło: ffvb.org/opracowanie własne

 

BRAK KOMENTARZY