Oskar Kaczmarczyk znalazł pracodawcę

Oskar Kaczmarczyk znalazł pracodawcę

196
0
PODZIEL SIĘ

Oskar Kaczmarczyk znalazł nowego pracodawcę. Były asystent Ferdinando de Giorgiego został pierwszym trenerem greckiego zespołu, Foinikas Syros. Na stanowisku zastąpi on Sašę Stefanovicia. Drużyna Kaczmarczyka z dorobkiem dziesięciu punktów zajmuje aktualnie piąte miejsce w tabeli i wygrała trzy spotkania, a w dwóch musiała uznać wyższość rywali.

 

Czas na nowe wyzwanie

 

Oskar Kaczmarczyk w ostatnim czasie pełnił funkcję asystenta Ferdinando de Giorgiego. Polak współpracował z Włochem zarówno w reprezentacji Polski, jak i ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Po tym jak biało-czerwoni zanotowali słaby występ na mistrzostwach Europy, Polski Związek Piłki Siatkowej postanowił rozwiązać kontrakt z włoskim szkoleniowcem, co oznaczało, że Kaczmarczyk został bez pracy. Taki stan rzeczy nie trwał jednak długo, ponieważ włodarze greckiego klubu Foinikas Syros, po tym jak zwolnili Sašę Stefanovicia, zdecydowali się na podpisanie umowy z polskim trenerem. Zespół aktualnie plasuje się na piątym miejscu w tabeli ligi greckiej i ma w swoim dorobku dziesięć punktów. Kaczmarczyk w nowej roli zadebiutuje w meczu szóstej kolejki, w którym Foinikas Syros zmierzy się z dziewiątą ekipą, E. Piraeus.

 

Warto zaznaczyć, że Oskar Kaczmarczyk z siatkówką związany jest od dawna. Po zakończeniu zawodniczej kariery był drugim trenerem i statystykiem w  Energetyku Jaworzno, później współpracował z Jadarem Radom. Został statystykiem w reprezentacji kobiet, aż w końcu rozpracowywał przeciwników dla kadry Polski mężczyzn, której szkoleniowcem był wówczas Daniel Castellani. Ma on również na swoim koncie pracę w drużynie narodowej za czasów Andrei Anastasiego, Stephane’a Antigi, kiedy to polska drużyna sięgnęła po mistrzostwo świata w 2014 roku oraz Ferdinando de Giorgiego. Niewątpliwie Kaczmarczyk uczył się od najlepszych szkoleniowców, a teraz czeka go nowe wyzwanie, jakim jest samodzielne prowadzenie drużyny.

 

 

 

Źródło: foinikasclub.gr/informacja własna

BRAK KOMENTARZY