ONICO Warszawa na trzecim miejscu w Memoriale Ambroziaka

296
0

W meczu o trzecie miejsce XII Memoriału Zdzisława Ambroziaka zmierzyły się ze sobą ONICO Warszawa i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie dostarczyło kibicom wielu emocji, a po obydwiu stronach siatki nie brakowało walki. Ostatecznie to warszawianie zapisali na swoje konto zwycięstwo w całym meczu i zajęli trzecią lokatę w turnieju.

Dzięki dobrym zagrywkom i szczelnym blokom ONICO Warszawa wyszła na prowadzenie 8:4 w meczu przeciwko ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Kędzierzynianie nie potrafili wejść na swój poziom gry i stwarzali warszawianom wiele okazji do powiększenia zaliczki (16:9). Gospodarze wykorzystywali swoje szanse i kończyli ataki, dzięki czemu wysoko wygrali premierową odsłonę (25:15).

W początkowej fazie drugiego seta gra była bardziej zacięta, ale warszawianie wyszli na prowadzenie (8:6). Po pierwszej przerwie technicznej zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zaczęli odrabiać starty i wypracowali sobie zaliczkę (16:13). Końcówka była bardzo zacięta, ale gracze ONICO Warszawa wygrali sześć piłek z rzędu i zapisali na swoje konto drugą odsłonę (25:21).

Trzecia odsłona zaczęła się lepiej dla kędzierzynian (8:6), którzy cały czas utrzymywali dwupunktową zaliczkę nad zawodnikami ONICO Warszawy (16:14). Obydwie drużyny starały się kończyć swoje akcje, ale nie uniknęły błędów własnych. W końcówce ZAKSA Kędzierzyn-Koźle utrzymała koncentrację i zapisała na swoje konto trzeciego seta (25:21).

Kędzierzynianie odnaleźli swój rytm gry i wypracowali sobie zaliczkę już w pierwszych akcjach czwartej odsłony (8:4). Siatkarze ONICO Warszawy nie zamierzali jednak łatwo się poddawać i prowadzili z rywalami wyrównaną walkę, wychodząc na prowadzenie (16:15). Gospodarze cały czas starali się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść (23:22) i ostatecznie pokonali kędzierzynian 25:23.

ONICO Warszawa – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:15, 25:21, 20:25, 25:23)

ONICO Warszawa: Jakub Kowalczyk, Bartosz Kwolek, Jan Firlej, Nikola Gjorgiew, Jan Nowakowski, Wojciech Włodarczyk, Damian Wojtaszek (libero) oraz Jędrzej Gruszczyński, Guillaume Samica, Sebastian Warda

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Krzysztof Bieńkowski, Krzysztof Rejno, Rafał Buszek, Mateusz Bieniek, Maurice Torres, Kamil Semeniuk, Korneliusz Banach (libero) oraz Rafał Szymura, Łukasz Walawender, Aleksander Maziarz, Grzegorz Wójtowicz

Źródło: informacja własna