„Olsztyn będzie przedsmakiem Igrzysk”

„Olsztyn będzie przedsmakiem Igrzysk”

508
0
PODZIEL SIĘ

31 marca w Ośrodku Sportu i rekreacji w Olsztynie odbyła się konferencja prasowa poświęcona zbliżającemu się turniejowi FIVB Beach Volleyball World Tour Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2016. Wszyscy zgodnie zapewniali, że po ubiegłorocznym sukcesie również w tym roku cały sportowy świat zachwyci się olsztyńskim Grand Slamem.

 

Paweł Papke, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej: Jestem bardzo szczęśliwy z powodu tak wielkiego zainteresowania mediów tym turniejem. Chciałbym też bardzo podziękować władzom, które zaangażowały się w organizację tego wydarzenia, a przede wszystkim za promocję naszego regionu. Dziękuję panu Piotrowi Grzymowiczowi, prezydentowi Olsztyna, za użyczenie nam tego pięknego miejsca i za to, że tak bardzo nam pomaga od strony promocyjnej, a także załodze olsztyńskiego OSiR-u na czele z panem Jerzym Litwińskim oraz wszystkim moim współpracownikom. Wszyscy wiemy, że Grand Slam jest wspaniałą promocją naszego regionu, ale także siatkówki plażowej i Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

 

Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego: Bardzo dziękuję Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej, że turniej został utrzymany na Warmii i Mazurach oraz panu prezydentowi Grzymowiczowi za wsparcie w organizacji turnieju, który ma już przecież swoją historię, nie tylko w sportowym świcie. To, co działo się przez 11 lat w Starych Jabłonkach oczywiście ma swój niepowtarzalny klimat, natomiast tutaj to nowe otwarcie na gruncie nowej infrastruktury i zmian, które widać w Olsztynie i przy okazji takiej imprezy można pokazywać. Dlatego organizacja turnieju tutaj była strzałem w dziesiątkę. W zeszłym roku byłem na większości turnieju i uważam, że wspaniale wyglądał. Opinie wszystkich są kapitalne i można powiedzieć, że jeśli po raz pierwszy tak dobrze to wygląda, to będzie coraz lepiej, więc z całą świadomością będziemy wspierać, jako region, to wielkie wydarzenie.

 

Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna: Wszyscy tutaj związani jesteśmy z Warmią i Mazurami i znów dostaliśmy możliwość organizacji tego wspaniałego wydarzenia, jakim jest kolejny turniej siatkówki plażowej na światowym poziomie. Jest to wspaniała promocja naszego miasta, regionu, kraju i z tego możemy być dumni, a na pewno zadowoleni z tego są także kibice, mieszkańcy naszego miasta, przedsiębiorcy. Bardzo wiele osób, które przyjechało na to wydarzeni miało możliwość z oferty, którą my jako miasto przygotowaliśmy. W tym roku na pewno nie będzie inaczej. Poziom sportowy na pewno będzie zapewniony, ponieważ turniej odbywać się będzie bezpośrednio przed olimpiadą. Na pewno przyjadą najlepsi i będziemy mogli oglądać walkę na najwyższym światowym poziomie, z czego będziemy bardzo zadowoleni, bo takich imprez nie ma na świecie wiele, a tym bardziej w naszym niedużym mieście Olsztynie. Potencjał mamy także pod względem infrastruktury, która została przebudowana. Jesteśmy przygotowani do tego, aby podjąć kolejne wyzwanie z tak znakomitymi partnerami, jakimi są Polski Związek Piłki Siatkowej, Urząd Marszałkowski oraz inni, mniejsi partnerzy, którzy nas wspomagają.

 

Jacek Kasprzyk, Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej ds. sportu i szkolenia, Prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej: Dziękujemy bardzo, Panie Prezydencie, Panie Marszałku za to, że chcecie organizować ten turniej w Olsztynie. Piękne miejsce, piękny czas w tym roku, bo czerwiec i wszyscy przyjadą przed wakacjami, żeby oglądać olimpijskie pary. Mam nadzieję, że będzie cała czołówka i wszystkie pary, które zagrają w igrzyskach olimpijskich w Rio, będą w Olsztynie, czyli Olsztyn będzie przedsmakiem igrzysk. Trzy polskie pary polskie, które na dzień dzisiejszy są na 99,9% uczestnikami igrzysk w Rio, czyli Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz Kinga Kołosińska i Monika Brzostek zagrały kapitalny turniej w Rio de Janeiro i to sprawiło, że już praktycznie są w igrzyskach. Ten wynik zaskoczył także nas. Liczyliśmy na dwie polskie pary, będą trzy. Jeszcze dwa, trzy lata temu fachowcy nie stawiali na parę żeńską. My postawiliśmy. Zorganizowaliśmy od 2012 roku identyczne sztaby szkoleniowe. Polski Związek Piłki Siatkowej opłacił wszystko, dziewczyny się odwdzięczyły, pojadą na igrzyska i będą reprezentowały tam Polskę. Na pewno Olsztyn przyczynił się do tego, że w tym roku są takie wyniki sportowe. Wybudowana całoroczna hala z piachem spowodowała, że od stycznia wszystkie pary, które są w Orlen Teamie trenowały w Olsztynie. Dziękujemy i obiecujemy, że ta hala nie będzie stała pusta. W Olsztynie siatkówka zawsze była na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o gry zespołowe, także dziękujemy bardzo za już, prosimy o jeszcze.

 

Jerzy Mróz, Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej: Kiedy na zarządzie w Polskim Związku Piłki Siatkowej przedstawiono pomysł, aby w Olsztynie odbył się następny Grand Slam, jednogłośnie wszyscy podnieśli ręce za Olsztynem. Czy może być coś piękniejszego niż to, kiedy za miastem, z którego jesteś są wszyscy? I tutaj podziękowania dla władz Olsztyna, którzy robią to na bardzo wysokim poziomie. Współpracują też przy tym sędziowie z Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej, jestem naprawdę bardzo dumny.

 

Rafał Pośpiech, Dyrektor Turnieju: To jest najlepsze miejsce dla siatkówki plażowej w tym kraju. Jestem przekonany, że wszystkie najlepsze pary zagoszczą znowu na Warmii i Mazurach i będzie to ich kolejny drogowskaz na mapie siatkówki plażowej. Jeśli chodzi o zmiany w tegorocznym turnieju, przede wszystkim dotyczyć będą one konstrukcji trybun. W tym roku trybuna będzie miała ponad 4200 miejsc, więc o blisko 200 miejsc więcej niż w tamtym roku. Działania animacyjne chcemy przenieść na plażę bliżej Kapitanatu, gdzie w ubiegłym roku stało boisko nr 2. Obok boisk numer 2 i 3 postawimy trybunę na 700 miejsc. Będzie ona naturalnie wbudowana w wizerunek lasu. Takich zalesionych miejsc, gdzie się gra, nie ma na świecie dużo, więc wykorzystaliśmy to. Wzorem roku ubiegłego około 1000 miejsc będzie biletowana, reszta miejsc będzie wolna. Bilety w sprzedaży już za 2 tygodnie, ich ceny też nie ulegną zmianie: koszt karnetu trzydniowego to 120zł.

 

 

 

Źródło: www.pzps.pl

BRAK KOMENTARZY