Oko w oko z byłym klubem – Wojciech Grzyb o meczu z...

Oko w oko z byłym klubem – Wojciech Grzyb o meczu z Asseco Resovią Rzeszów

361
0
PODZIEL SIĘ

Wojciech Grzyb od obecnego sezonu gra w LOTOSIE Treflu Gdańsk, ale największe tryumfy świętował z Asseco Resovią Rzeszów. Dwukrotne Mistrzostwo Polski, srebro i dwa brązowe medale mistrzostw kraju oraz Puchar Polski to osiągnięcia, które środkowy świętował będąc w podkarpackim klubie. W niedzielnym meczu Wojciech Grzyb wystąpi przeciwko byłemu zespołowi.

 

W poprzednim sezonie środkowy większość czasu spędził na ławce rezerwowych, pomimo to bardzo miło wspomina swoją przygodę z Asseco Resovią Rzeszów: „W ostatnim okresie mojej gry w Rzeszowie wraz z rodziną mocno utożsamialiśmy się z tym klubem i miastem i zaczęliśmy rozważać osiedlenie się w tym miejscu również po zakończeniu mojej kariery. Do tego w Gdyni na pewno pojawią się rzeszowscy kibice, którzy zawsze licznie jeżdżą na wyjazdy. Z nimi zawsze miałem dobre relacje, dlatego to również będzie miłe spotkanie”.

 

Obecny klub Wojciecha Grzyba doskonale spisuje się w rozgrywkach ligowych, a środkowy jest filarem drużyny. Pojedynek LOTOSU Trefla Gdańsk z Asseco Resovią Rzeszów będzie nie lada gratką dla wszystkich zainteresowanych siatkówką. „Zdajemy sobie sprawę z celów, jakie ma zespół z Rzeszowa, a jakie postawiono przed nami” – powiedział Wojciech Grzyb. Środkowy zapowiada jednak, że nie zamierzają łatwo oddać zwycięstwa i postarają się sprawić kolejną niespodziankę: „Wyjdziemy na boisko po to, żeby z nimi walczyć, wygrywać kolejne akcje, sety”.

 

Asseco Resovia Rzeszów do Gdańska przyjeżdża po wyczerpującej podróży i zwycięskim meczu ze słoweńskim klubem – ACH Volley Ljubljana w Lidze Mistrzów. Wojciech Grzyb wie jednak, że kolejny sukces rzeszowskiej drużyny może jedynie uskrzydlić siatkarzy z Podkarpacia: „Czasami kiedy jest duże natężenie spotkań i brakuje czasu na trening, drużyna wpada w rytm meczowy i do każdego pojedynku podchodzi bardzo zmotywowana”.

 

O tym kto wyjdzie zwycięsko ze starcia na szczycie tabeli dowiemy się już w niedzielny wieczór. Pierwsza akcja meczu pomiędzy LOTOSEM Treflem Gdańsk a Asseco Resovią Rzeszów przewidziana jest na godzinę 17:00. Bardzo możliwy jest wariant spotkania pięciosetowego, a pewne jest to, że kibicom zebranym w sopockiej Ergo Arenie nie zabraknie emocji.

 

 

 

Autor: Katarzyna Żyta

 

Źródło: www.sport.trefl.com/ opracowanie własne

 

BRAK KOMENTARZY