Obcokrajowcy nie zagrają w BBSK-ie Stambuł

Obcokrajowcy nie zagrają w BBSK-ie Stambuł

615
0
PODZIEL SIĘ

Sezon ligowy zbliża się ogromnymi krokami. Wszystkie zespoły przygotowują się do rozgrywek krajowych. Niektóre kluby bardzo poważnie podeszły do tej kwestii i w tegorocznym okienku transferowym dokonały zmian personalnych, które mają im pomóc w osiągnięciu celów, które zostały  wyznaczone na przyszły sezon. Jedną z takich drużyn jest turecki BBSK Stambuł.

 

Włodarze tego klubu w przemyślany sposób rozpoczęli budowę zespołu na przyszły sezon. W ich szeregach mieli zagrać takie gwiazdy światowego formatu jak holenderski atakujący Wytze Kooistra, kubański przyjmujący Leonel Marshall oraz Belg Sam Deroo. Ekipa stworzona przez władze tureckiego klubu miałaby szanse powalczyć w przyszłym sezonie o najwyższe tytuły oraz medale. Wydawać by się mogło, że to będą jedne z najlepszych rozgrywek w historii tej drużyny. Jednak w najmniej oczekiwanym momencie pojawiły się problemy finansowe, które spowodowały, że zagraniczni zawodnicy w ostateczności wycofali się z gry w tym zespole.

 

Przyjmujący Sam Deroo pozostanie we włoskiej lidze. Młody Belg po dwóch latach w zespole z Modeny postanowił zmienić otoczenie i od przyszłego sezonu będziemy mogli go zobaczyć w barwach BluVolley Verony. Natomiast losy dobrze znanego w Polsce z występów w PGE Skrze Bełchatów oraz Cerradu Czarnych Radom Wytze Kooistry oraz Kubańczyka Leonela Marshalla nie są znane. Na chwilę obecną zawodnicy poszukują klubów, w których mogliby występować w przyszłym sezonie.

 

Jak widać, siatkówka jest w dużej mierze uzależniona od ustabilizowanej polityki finansowej zespołu. Zawodnicy, którzy posiadają bagaż doświadczeń, nie zaryzykują swojej kariery, aby móc występować w klubach, które mają problemy z wypłacalnością. Z pewnością zaistniałą sytuacja jest nieprzyjemna zarówno dla władz BBSK Stambułu, jak i dla siatkarzy, którzy odeszli ze swoich starych drużyn, aby móc dołączyć do tureckiego zespołu, a teraz pozostali „na lodzie”. Miejmy nadzieję, że sprawa finansowa szybko się rozwiąże i liga turecka będzie mogła nam dostarczać po raz kolejny niesamowitych wrażeń.

 

 

 

Autor: Iwona Stach

 

Źródło: www.voleybolunsesi.com/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY