Nowy-stary trener w Macedonii

Nowy-stary trener w Macedonii

683
0
PODZIEL SIĘ

Nikolai Zhelyazkov po raz drugi zdecydował się stanąć na czele reprezentacji Macedonii. Bułgar zastąpił na tym stanowisku Zarko Ristovskiego, który zrezygnował z prowadzenia kadry po zakończeniu tegorocznej Ligi Europejskiej, zakończonej przez Macedończyków na drugim miejscu. Srebrny medal nie zaspokoił ambicji trenera i włodarzy, którzy postanowili nie kontynuować współpracy.

 

Kontynuować dawny projekt

 

Nikolai Zhelyazkov miał już okazję prowadzić macedońską kadrę w latach 2013-2014, a teraz po raz drugi zdecydował się stanąć za jej sterami. „Niki dobrze zna zawodników i jest zmotywowany, żeby kontynuować projekt, który zostawił w 2014 roku” – twierdzą włodarze macedońskiej federacji. Nowy szkoleniowiec ma już za sobą doświadczenie nabyte nie tylko podczas poprzedniej kadencji w Macedonii, ale również podczas prowadzenia klubów i reprezentacji Bułgarii. Nikolai Zhelyazkov ma za zadanie wprowadzić macedońską kadrę na wyższą półkę rozgrywek europejskich. Bułgar na stanowisku szkoleniowca zastąpił Zarko Ristovskiego, który podał się do dymisji po zakończeniu tegorocznej Ligi Europejskiej.

 

 

Srebro to za mało

 

Reprezentacja Macedonii zapewniła sobie awans do Final Four tegorocznej Ligi Europejskiej, które odbywało się w bułgarskiej Warnie. Drużyna była budowana właśnie po to, by wygrać docelową imprezę i zdobyć cenne punkty do rankingu. Tak się jednak nie stało, a Macedończycy zakończyli turniej na drugim miejscu, które nie usatysfakcjonowało ani włodarzy federacji, ani obecnego szkoleniowca, który podał się do dymisji. Zarko Ristovski doszedł do wniosku, że nie jest w stanie przenieść reprezentacji Macedonii na wyższy poziom i postanowił ustąpić ze stanowiska. Jego następca, Nikolai Zhelyazkov ma już doświadczenie w pracy z tamtejszą kadrą, którą prowadził pod koniec 2013 i na początku 2014 roku.

 

 

 

Źródło: mia.mk/opracowanie własne

 

 

BRAK KOMENTARZY