Nowy libero w ostrołęckiej drużynie

Nowy libero w ostrołęckiej drużynie

650
0
PODZIEL SIĘ

Pekpol Ostrołęka w końcowej klasyfikacji ostatnich rozgrywek KRISPOL I Ligi znalazł się dokładnie w połowie tabeli, na siódmym miejscu. Przed kolejnym sezonem zespół przechodzi gruntowną przebudowę, o sile drużyny stanowić będą nowi zawodnicy. Jednym z nich jest Krzysztof Kołodziej, w którym, pomimo młodego wieku, pokładane są spore nadzieje włodarzy klubu i kibiców.

 

Spory bagaż osiągnięć

 

Ostatni rok Krzysztof Kołodziej spędził grając na parkietach Młodej Ligi, gdzie reprezentował barwy Cuprum Lubin. Z drużyną z Dolnego Śląska wywalczył w tych rozgrywkach ósme miejsce.  Jednak swoje największe sukcesy młody libero święcił kilka lat wcześniej. Może się on bowiem pochwalić tytułem Mistrza Polski Juniorów w sezonie 2010/11 i Klubowego Mistrza Europy do lat 18 (2010). Na niższym szczeblu, jako kadet, również stawał na podium Mistrzostw Polski (II miejsce w sezonie 2009/10), na tym samym turnieju w jego ręce powędrował tytuł najlepszego libero mistrzostw.

 

Jego potencjał doceniony został również przez szkoleniowców kadry Polski, występował bowiem w juniorskiej reprezentacji naszego kraju. Już od jesieni oglądać go będziemy mogli w barwach Pekpolu Ostrołęka na zapleczu PlusLigi. KRISPOL I Liga Siatkarzy i zdobywane w niej doświadczenie być może procentować będzie kolejnymi sukcesami tego siatkarza.

 

 

Rewolucja trwa

 

Dołączenie do zespołu z Ostrołęki Krzysztofa Kołodzieja to kolejny z transferów, które miały miejsce w tej drużynie, a dokładniej jeden z ostatnich, ponieważ skład personalny jest już prawie gotowy. Ważny jest jednak fakt, że nowy zespół diametralnie różni się od zeszłorocznego. Klub przeszedł gruntowną przebudowę, zakontraktowanych zostało wielu nowych zawodników. Zauważyć się da, że władze klubu stawiają na młodość i świeżość, spora część składu na nowy sezon składać się będzie z siatkarzy młodego pokolenia. Część z nich, jak chociażby Rafał Faryna czy Daniel Ostrowski, ma na swoim koncie występy w Młodej Lidze czy I Lidze. Taki skład zbudowany na perspektywicznych, młodych siatkarzach może okazać się świetnym pomysłem i zaprocentować sukcesami już w niedalekiej przyszłości.

 

Zobacz, co pisaliśmy o wcześniejszych zmianach w Pekpolu Ostrołęka.

 

Źródło: www.pekpol.nstrefa.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY