Nowe twarze w Kędzierzynie-Koźlu!

Nowe twarze w Kędzierzynie-Koźlu!

32
0
PODZIEL SIĘ

Włodarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle sukcesywnie odkrywają karty kolejnych zawodników, a dziś klub poinformował o podpisaniu kontraktów ze środkowym Mateuszem Zawalskim, który do PlusLigi przenosi się z zaplecza ekstraklasy oraz rozgrywającym Rafałem Prokopczukiem, jednym z podstawowych zawodników juniorskiej reprezentacji Polski.

 

Zbierać doświadczenie

 

Mateusz Zawalski pierwsze kroki w siatkówce stawiał w zespole Exact Systems Norwid Częstochowa, gdzie grał do 2018 roku. Natomiast ostatnie dwa lata środkowy spędził w APP Krispol Września. W ostatnim sezonie zespół z Wrześni został sklasyfikowany na czwartym miejscu, a Mateusz Zawalski był jednym z podstawowych zawodników. Środkowy dla swojej drużyny zdobył dwieście dwadzieścia cztery punkty, z czego aż sześćdziesiąt sześć „oczek” blokiem, co uplasowało go na trzecim miejscu w rankingu najlepiej blokujących zawodników. Po dwóch latach spędzonych na zapleczu ekstraklasy Mateusz Zawalski będzie miał okazję sprawdzić swoje siły w PlusLidze, gdzie zasili szeregi czołowego zespołu, jakim jest Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. „Liczę, że nasza współpraca będzie bardzo owocna i ten sezon bardzo dużo mi da” – mówi Mateusz Zawalski.

 

Kolejnym zawodnikiem, który w nadchodzącym sezonie zasili szeregi zespołu z Kędzierzyna-Koźla jest Rafał Prokopczuk, który pierwsze kroki stawiał w MOS Wola Warszawa. Przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019 rozgrywający przeniósł się do pierwszoligowego Tauronu AZS Częstochowa. Natomiast ostatni sezon Rafał Prokopczuk spędził w beniaminku niemieckiej Bundesligi, Heitec Volleys Eltmann. Po przedwcześnie zakończonym sezonie siatkarz zdecydował się na powrót do Polski, a w rozgrywkach 2020/2021 reprezentować będzie barwy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, gdzie o miejsce w wyjściowym składzie rywalizować będzie z Benjaminem Toniuttim. Warto dodać, że Rafał Prokopczuk jest jednym z podstawowych zawodników reprezentacji Polski juniorów i ma na swoim koncie występy w takich turniejach jak Mistrzostwach Świata czy Europy. „Dla mnie to spełnienie marzeń i mam nadzieję, że swoją grą będę mógł pomóc drużynie” -mówił Rafał Prokopczuk.

 

Rafał Prokopczuk i Mateusz Zawalski to pierwsi zawodnicy, którzy dołączą do zespołu. Wcześniej klub przedłużył kontrakty z kluczowymi siatkarzami, którzy stanowili o sile drużyny w minionych latach. Na pozostanie w zespole zdecydowali się Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek, Benjamin Toniutti, Paweł Zatorski, Kamil Semeniuk, Piotr Łukasik, Krzysztof Rejno, David Smith, a na czele zespołu w dalszym ciągu stać będzie Nikola Grbić, o czym pisaliśmy TUTAJ. W minionym sezonie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zajęła pierwsze miejsce i ponownie wywalczyła sobie prawo gry w Lidze Mistrzów. W rozgrywkach 2020/2021 celem zespołu będzie utrzymanie wysokich wyników, a pomóc w tym ma stabilny skład.

 

 

 

Źródło: zaksa.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY