Noliko Maaseik zakontraktowało kolejnych siatkarzy

Noliko Maaseik zakontraktowało kolejnych siatkarzy

495
0
PODZIEL SIĘ

Noliko Maaseik w sezonie 2014/2015 zajęło w belgijskiej lidze dopiero czwarte miejsce. Zespół miał dużo większe aspiracje, chciał walczyć o najwyższe cele, a sezon zakończył bez medalu. Po zakończeniu rozgrywek włodarze klubu rozpoczęli sezon transferowy. Dzisiaj poznaliśmy nazwiska kolejnych siatkarzy, który zasilą szeregi tej drużyny. Są to Federico Pereyra oraz Nuno Pinheiro. 

 

Jedni odchodzą, drudzy przychodzą

 

Czwarte miejsce w lidze nie zadowoliło nikogo. Ani zarząd klubu ani sami zawodnicy nie byli zadowoleni z tego rezultatu. Zespół Noliko Maaseik to wielokrotny Mistrz Belgii i utytułowana drużyna. Jednak w tym sezonie musiała zadowolić się tylko czwartym miejscem. Po zakończeniu rozgrywek aż pięciu zawodników postanowiło opuścić belgijską drużynę. Jednak zarząd klubu szybko zareagował i zaczął poszukiwania ich następców. Ważną informacją dla zespołu był fakt, że dotychczasowy szkoleniowiec, Giovanni Torchio, postanowił zostać w Noliko Maaseik. Jednym z pierwszych zawodników, który dołączył do drużyny był Wout Wijsmans. Władze klubu Noliko Maaseik bardzo szybko podały także nazwisko kolejnego siatkarza, który zasili szeregi zespołu. Na pozycji libero od sezonu 2015/2016 będzie grał Gijs Jorna. Ale to był dopiero początek transferów w belgijskim klubie. Kolejnym graczem, który dołączył do Noliko Maaseik jest doskonale znany polskiej publiczności – środkowy Rob Bontje.

 

Zobacz, co pisaliśmy o transferze Roba Bontje

 

Zbudować silny zespół

 

Włodarze klubu Noliko Maaseik nie próżnują i podają nazwiska kolejnych graczy. Nowymi siatkarzami w drużynie są Federico Pereyra oraz Nuno Pinheiro. Ten pierwszy gra na pozycji atakującego. Argentyńczyk ma już w swojej siatkarskiej biografii występu w Noliko Maaseik. Federico Pereyra grał w tym klubie w sezonie 2013/2014 i był jednym z podstawowych graczy. Po rocznym pobycie w Iranie postanowił ponownie związać się kontraktem z tym zespołem. Natomiast Nuno Pinheiro występuje na pozycji rozrywającego. Jest to doświadczony gracz, który ma na swoim koncie występy w narodowych barwach Portugalii.

 

Jak widać, Noliko Maaseik stawia nie tylko na młodych zawodników. Zespół ma być oparty zarówno na graczach doświadczonych, jak i tych, którzy tego doświadczenia mają mniej. Stworzona drużyna ma w przyszłym sezonie powalczyć o kolejny tytuł Mistrza Belgii.

 

 

Źródło: www.noliko-maaseik.be /opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY