Nikolay Penchev zostaje w PlusLidze i zagra w Szczecinie

Nikolay Penchev zostaje w PlusLidze i zagra w Szczecinie

232
0
PODZIEL SIĘ

Nikolay Penchev pod dwóch latach spędzonych w PGE Skrze Bełchatów zdecydował się na zmianę. Przyjmujący nie opuszcza jednak Polski, w nadchodzącym sezonie zagra bowiem w Stoczni Szczecin. Nie będzie to jedyny Bułgar w zespole. Wcześniej kontraktem z klubem związali się Matey Kaziyski oraz Radostin Stoychev, który będzie pełnił funkcję dyrektora sportowego.

 

Zdobyć kolejne trofeum w Polsce

 

Nikolay Penchev pierwsze kroki w swojej profesjonalnej karierze stawiał w rodzimej lidze, gdzie reprezentował Victoria volley Plovdiv, występując w zespole przez pięć lat. W rozgrywkach 2010/2011 przyjmujący grał dla Pirin Balkanstroj Razlog i zdobył z nim wicemistrzostwo kraju, a następnie zdecydował się na zmianę ligi. Nikolay Penchev na rok przeniósł się do włoskiej Serie A, gdzie dołączył do ówczesnej Copry Elior Piacenza. Od 2011 roku Bułgar gra w Polsce, gdzie karierę zaczynał w ówczesnym Effectorze Kielce, dając się poznać szerszej publiczności i notując znaczący rozwój. W latach 2013-2016 Nikolay Penchev występował w jednym z najlepszych polskich klubów, Asseco Resovii Rzeszów. Z rzeszowską drużyną siatkarz wywalczył Superpuchar Polski, mistrzostwo i dwa wicemistrzostwa kraju oraz srebrny medal Ligi Mistrzów w 2015 roku. W latach 2016-2018 Nikolay Penchev grał dla PGE Skry Bełchatów, z którą zdobył wicemistrzostwo i mistrzostwo Polski oraz Superpuchar, w Bełchatowie jednak przyjmujący nie miał zbyt wielu okazji do gry i zdecydował się na zmianę otoczenia. Bułgar pozostanie w PlusLidze, gdzie od tego sezonu będzie bronił barw Stoczni Szczecin.

 

 

Silny skład

 

Stocznia Szczecin w nadchodzących rozgrywkach zapowiada się na pretendenta do medali. Patrząc na ruchy transferowe szczecinian można spodziewać się ciekawej rywalizacji. Na powrót do Polski zdecydował się Łukasz Żygadło, który o miejsce w składzie będzie rywalizował z Lukášem Ticháčkiem. Ofertę klubu ze Szczecina przyjęli również Matey Kaziyski oraz Nicholas Hoag, z którymi o miejsce w składzie walczyć będą Marcin Wika i Nikolay Penchev. W zespole pozostają Adrian Michułka i Janusz Gałązka, nowym środkowym został za to Simon Van De Voorde, o czym pisaliśmy TUTAJ. Ofertę Stoczni Szczecin przyjął, również wracający do Polski, Bartosz Kurek. Funkcję dyrektora sportowego objął Radostin Stoychev.

 

 

 

Źródło: informacja prasowa/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY