Nikola Kovačević ponownie zagra w PlusLidze

Nikola Kovačević ponownie zagra w PlusLidze

216
0
PODZIEL SIĘ

Doświadczony serbski przyjmujący, Nikola Kovačević, w nadchodzącym sezonie będzie reprezentował barwy Chemika Bydgoszcz. Utytułowany Serb ostatnie rozgrywki spędził w Rumunii, gdzie zdobył wicemistrzostwo kraju, a w latach 2012/2013 występował w PlusLidze w Asseco Resovii Rzeszów, z którą wywalczył mistrzostwo Polski.

 

Powrót do PlusLigi

 

Nikola Kovačević to wielokrotny reprezentant Serbii, który ma na swoim koncie złoty medal mistrzostw Europy (2011) oraz dwa brązowe (2007, 2013). Przyjmujący wraz z drużyną narodową zdobył także trzecie miejsce na mistrzostwach świata w 2010 roku, a także dwa srebrne krążki Ligi Narodów (2008, 2009) oraz jeden brązowy (2010). Kovačević swoją profesjonalną karierę siatkarską rozpoczynał w 2005 roku w Belgradzie, skąd po roku przeniósł się do Grecji. Serbski przyjmujący grał także w lidze włoskiej, rosyjskiej, chińskiej, francuskiej, niemieckiej, irańskiej, a ostatni sezon spędził w Rumunii, gdzie wraz z zespołem CS Arcada Galați zdobył wicemistrzostwo kraju oraz Superpuchar. W sezonie 2012/2013 Nikola Kovačević występował w Asseco Resovii Rzeszów. Wraz z polską drużyną Serb wywalczył mistrzostwo kraju. Po pięciu latach przyjmujący wraca do Polski i w nadchodzących rozgrywkach będzie zawodnikiem Chemika Bydgoszcz.

 

Trwa budowa zespołu

 

Klub z Bydgoszczy budowanie składu na kolejny sezon rozpoczął od pożegnania pięciu zawodników: Mateusza Sacharewicza, Metodiego Ananieva, Edgardo Goasa, Yevgeni Gorchaniuka i Krzysztofa Bieńkowskiego. Później włodarze zespołu poinformowali, że w zespole Jakuba Bednaruka na dłużej zostanie Paweł Gryc, który w rozgrywkach 2017/2018 pokazał się z bardzo dobrej strony. Na początku czerwca klub ogłosił pozyskanie czterech nowych siatkarzy. W nadchodzącym sezonie w barwach Chemika Bydgoszcz zobaczymy Raphaela Margarido, Maksima Marozau, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Witek, o czym możecie przeczytać TUTAJ. Do zespołu dołączył także wspomniany wcześniej Nikola Kovačević, a klub jest bliski skompletowania drużyny na sezon 2018/2019.

 

 

Aktualny skład Chemika Bydgoszcz na sezon 2018/2019:

 

Rozgrywający: Raphael „Vinhedo” Margarido, Piotr Sieńko

 

Środkowi: Michał Szalacha, Maksim Marozau, Patryk Akala

 

Atakujący: Bartosz Filipiak,  Mateusz Witek

 

Przyjmujący: Paweł Gryc, Bartłomiej Lipiński, Nikola Kovačević

 

Libero: Adam Kowalski, Kacper Bobrowski

 

 

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY