Nikolay Penchev zostaje w PGE Skrze

Nikolay Penchev zostaje w PGE Skrze

251
0
PODZIEL SIĘ

Nikolay Penchev to kolejny zawodnik, który zdecydował się zostać w PGE Skrze Bełchatów. Wcześniej nowe umowy z bełchatowskim klubem podpisali Srećko Lisinac, Mariusz Wlazły, Karol Kłos, Robert Milczarek oraz Marcin Janusz. Bułgar podpisał z zespołem roczny kontrakt i w nadchodzącym sezonie nadal będzie stanowił o sile przyjęcia.

 

Penchev zostaje

 

Bułgarski przyjmujący do Polski trafił w 2012 roku po rocznej przygodzie z włoską Serie. W swoim pierwszym sezonie występów w PlusLidze Penchev grał w Effectorze Kielce, gdzie był podstawowym zawodnikiem w zespole prowadzonym przez Dariusza Daszkiewicza. To właśnie tam jego talent zauważyli działacze Asseco Resovii Rzeszów i zdecydowali się na zakontraktowanie tego siatkarza. W stolicy Podkarpacia Bułgar spędził trzy sezony. Wraz z tamtejszą drużyną zdobył on mistrzostwo kraju (2015) oraz dwa srebrne medale rozgrywek PlusLigi (2014, 2016). Ponadto Nikolay Penchev ma w swoim dorobku Superpuchar Polski (2013) oraz srebrny krążek Ligi Mistrzów (2015). Po trzech latach pobytu w Rzeszowie bułgarski przyjmujący zdecydował się na zmianę barw klubowych i związał się rocznym kontraktem z PGE Skrą. W sezonie 2016/2017 Bułgar miał szansę na regularną grę i był ważnym ogniwem w zespole Philippe Blaina.

 

W fazie zasadniczej Nikolay Penchev rozegrał dziewięćdziesiąt cztery sety, zdobywając dwieście dwadzieścia punktów w tym dwadzieścia trzy bezpośrednio z zagrywki. Bułgar wnosił dużo do zespołu poprzez grę w obronie i stabilne przyjęciu. Miał on duży wkład w awans drużyny do półfinału PlusLigi, a później w wywalczenie złotego medalu. „Postanowiłem zostać na kolejny rok, bo czuję się naprawdę dobrze w zespole i w Bełchatowie, mam tu dobrych kolegów z drużyny. Chciałbym wygrać mój drugi złoty medal, tym razem z PGE Skrą”  skomentował decyzję o przedłużeniu kontraktu Nikolay Penchev.

 

 

Trwa budowa zespołu na kolejny sezon

 

Włodarze klubu już w październiku przedłużyli umowę ze Srećko Lisinacem, co było pierwszym krokiem w stronę budowania zespołu na kolejne rozgrywki. Jeszcze przed półfinałowymi starciami PGE Skra ogłosiła, że na kolejny sezon w zespole zostaje Mariusz Wlazły, a po pierwszym starciu z Asseco Resovią Rzeszów do informacji publicznej trafiła wiadomość, że dwuletnie kontrakty z bełchatowskim klubem podpisali Karol Kłos i Robert Milczarek, o czym przeczytacie TUTAJ. Ponadto klub zakontraktował Grzegorza Łomacza, a jego zmiennikiem ma być Marcin Janusz, który zdecydował się na przedłużenie umowy.

 

Zobaczcie co pisaliśmy na temat przyjścia Łomacza do PGE Skry

 

 

 

Źródło: www.skra.pl/informacja własna

BRAK KOMENTARZY