Nicolas Szerszeń zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów

Nicolas Szerszeń zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów

249
0
PODZIEL SIĘ

Asseco Resovia Rzeszów po niezadowalających wynikach w rozgrywkach 2017/2018 przed nadchodzącym sezonem wzmacnia skład, by wrócić na ligowy szczyt i ponownie bić się o medale. Włodarze klubu poinformowali dzisiaj, że nowym zawodnikiem podkarpackiej drużyny został Nicolas Szerszeń, który podpisał trzyletni kontrakt.

 

Poważny krok

 

Nicolas Szerszeń do tej pory występował we francuskim Conflans Andresy Jouy VB, skąd w 2013 roku przeniósł się do amerykańskiej ligi uniwersyteckiej. Występujący na pozycji przyjmującego urodzony w 1996 roku Francuz polskiego pochodzenia w latach 2013-2018 grał dla Ohio State University, gdzie niejednokrotnie był liderem zespołu. Szerszeń nie przychodzi do PlusLigi bez osiągnięć. 22-latek ma na swoim koncie dwa mistrzostwa MIVA z 2016 i 2017 roku oraz NCAA z 2016 i 2017 roku. Nicolas Szerszeń w 2016 roku został wybrany MVP i siatkarzem roku mistrzostw MIVA, a rok później został MVP Final Six mistrzostw NCAA. Przyjmujący ma na swoim koncie również występy w reprezentacji Francji, z którą wywalczył w 2015 roku srebro mistrzostw WEVZA. Po ukończeniu studiów zawodnik postanowił podpisać swój pierwszy profesjonalny kontrakt w kraju rodziców i wybrał ofertę Asseco Resovii Rzeszów. Z podkarpackim klubem Szerszeń związał się trzyletnią umową.

 

 

Poprawić wynik

 

Asseco Resovia Rzeszów rozgrywek 2017/2018 nie może zaliczyć do udanych, ponieważ nie zakwalifikowała się do półfinału, co uniemożliwiło walkę o medale. Rzeszowianie w nadchodzącym sezonie chcą wrócić na ligowy szczyt, w czym mają pomóc wzmocnienia składu. Z Asseco Resovią pożegnało się kilku zawodników, o czym pisaliśmy TUTAJ, ale włodarze klubu zadbali o to, by w ich miejsce pojawili się wartościowi gracze. Rzeszowska drużyna informacje transferowe rozpoczęła od zakontraktowania Rafaela Redwitza, który wraca do Rzeszowa, o czym przeczytacie TUTAJ. W zespole z Podkarpacia w nadchodzących rozgrywkach występował będzie także Kawika Shoji, Luke Perry oraz David Smith, który przenosi się do Rzeszowa z Zawiercia. Na przedłużenie kontraktu zdecydował się za to polski środkowy Dawid Dryja, Mateusz Masłowski, Bartłomiej Lemański oraz Thibault Rossard.

 

 

Źródło: informacja własna/assecoresovia.pl

BRAK KOMENTARZY