Nicolas Szerszeń z polską licencją. „To jest ogromny zaszczyt grać jako Polak”

Nicolas Szerszeń z polską licencją. „To jest ogromny zaszczyt grać jako Polak”

38
0
PODZIEL SIĘ

Jak poinformowali włodarze plusligowego beniaminka jakim jest MKS Ślepsk Malow Suwałki, zgodnie z decyzją Światowej Federacji Siatkówki, Nicolas Szerszeń występować będzie z polską licencją zawodniczą. Taki bieg wydarzeń z pewnością ułatwi Andrzejowi Kowalowi ewentualne rotacje w składzie w najbliższych spotkaniach. 

 

Zgodnie z przepisami w rozgrywkach PlusLigi oraz Pucharu Polski obowiązuje limit obcokrajowców, którzy w jednym czasie mogą przebywać na boisku. Obecnie limit ten wynosi trzech siatkarzy, warto zaznaczyć, że wynika to z faktu przynależności do federacji krajowej. Jak dotąd macierzystą federacją Nicolasa Szerszenia była federacja francuska, ale po decyzji Komitetu Wykonawczego FVIB od 20 grudnia macierzystą federacją przyjmującego jest Polski Związek Piłki Siatkowej. Proces zmiany licencji zawodniczej trwał prawie dwa lata, a wraz z decyzją FIVB Nicolas Szerszeń zrezygnował również z gry dla reprezentacji Francji. „Myślę, że jest to ogromny zaszczyt grać jako Polak w tej lidze. Pomoże to nam również grać całą mocą naszej drużyny. Zmieniając licencję na polską całkowicie zrezygnowałem z gry dla reprezentacji Francji. Teraz gram jako Polak i aktualnie mógłbym grać tylko dla reprezentacji Polski” -powiedział Nicolas Szerszeń. Fakt zmiany licencji na polską z pewnością ułatwi Andrzejowi Kowalowi rotowanie składem podczas plusligowych spotkań.

 

MKS Ślepsk Malow Suwałki zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w ligowej tabeli, mając na swoim koncie dziewiętnaście punktów oraz siedem wygranych spotkań. Dzięki dobrej postawie w kolejnych spotkaniach beniaminek w dalszym ciągu pozostaje w walce o miejsce w fazie play-off, gdzie zgodnie z regulaminem zagra osiem drużyn. W najbliższej kolejce podopieczni Andrzeja Kowala podejmą Jastrzębski Węgiel.

 

 

 

Źródło: slepsksuwalki.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY