Nicolas Rossard nowym libero Stoczni Szczecin

Nicolas Rossard nowym libero Stoczni Szczecin

156
0
PODZIEL SIĘ

Włodarze Stoczni Szczecin poinformowali właśnie o nowym zawodniku, który dołącza do drużyny. Od przyszłego sezonu barw klubu ze Szczecina będzie bronił francuski libero Nicolas Rossard, który znany jest m. in. z występów w reprezentacji Francji, a szansę na debiut otrzyma już podczas pierwszych spotkań.

 

Pierwszy raz poza krajem

 

Nicolas Rossard swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w występującym w swojej rodzimej lidze Spacer’s de Toulouse, gdzie spędził cztery lata (2009-2013). W kolejnych latach libero nie decydował się na zagraniczne próby. W latach 2013-2016 zasilał ekipę Arago de Sete, z którą w 2016 roku zdobył srebrny medal mistrzostw kraju. Następnie w sezonie 2016/2017 po raz kolejny dołączył do drużyny Spacer’s de Toulouse i z nim także wywalczył wicemistrzostwo kraju (2016/2017). W ostatnim sezonie bronił barw Paris Volley, lecz z nim nie osiągnął spektakularnych rezultatów. Teraz francuski libero zdecydował się na spróbowanie sił poza granicami swojej ojczyzny i wybrał ofertę Stoczni Szczecin. „Uważam, że Włochy i Polska to dwa najlepsze kraje do grania w siatkówkę, więc transfer do Stoczni jest dla mnie spełnieniem marzeń. Kiedy pojawiła się opcja przejścia do Szczecina, to nie wahałem się ani przez chwilę. Powstaje tu wielki projekt, w którym biorą udział znakomici zawodnicy, jak choćby Matej Kazijski czy Łukasz Żygadło. Słyszałem też dużo pozytywnych opinii o pierwszym trenerze i dlatego cieszę się, że będę mógł być częścią tego całego przedsięwzięcia” – powiedział Nicolas Rossard po podpisaniu kontraktu.

 

Nicolas Rossard szerszej publiczności dał się poznać z występów w barwach reprezentacji Francji, z którą w roku 2015 zdobył mistrzostwo Europy, a w 2017 roku będąc w jej składzie zdobył złoty medal ówczesnej Ligi Światowej. W swoim dorobku reprezentacyjnym ma również złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów z 2008 roku. W tym roku również znalazł się w szerokim składzie reprezentacji Francji, lecz nie dostał szans na grę w turniejach międzynarodowych. „Moją pierwszą imprezą międzynarodową w barwach reprezentacji Francji były mistrzostwa świata, które w 2014 roku odbyły się w Polsce. Z tamtego turnieju zapamiętałem między innymi szczególną atmosferę, jaka panowała na trybunach. Bardzo się cieszę, że teraz przyjdzie mi grać właśnie przed tak wspaniałą publicznością. Odliczam dni do spotkania z naszymi fanami i nie mogę doczekać się rozpoczęcia ligi” – dodał Rossard.

 

 

Wpisany w realizację projekt

 

Francuski libero w nowym klubie będzie miał poważne zadanie. Stocznia Szczecin przechodzi przemianę zarówno organizacyjną, jak i personalną, a celem jest walka o jak najwyższe lokaty w sezonie ligowym. W zespole do tej pory znalazły się takie nazwiska jak Radostin Stoychev (w roli dyrektora sportowego), Matey Kazyiski, Bartosz Kurek, Łukasz Żygadło, Nikolay Penchev, Nicholas Hoag, czy Simon Van De Voorde. Ponadto z klubem nie rozstaje się trener Michał Gogol. O miejsce w składzie walczył będzie również Bartosz Firszt, reprezentant Polski juniorów.

 

 

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY