Nicholas Hoag zasilił szeregi Stoczni Szczecin

Nicholas Hoag zasilił szeregi Stoczni Szczecin

200
0
PODZIEL SIĘ

Kolejnym siatkarzem, który zasilił szeregi Stoczni Szczecin jest Nicholas Hoag. Kanadyjczyk ostatni sezon ligowy spędził w Diatec Trentino, a teraz zdecydował się na podpisanie kontraktu z plus ligowym klubem. Przyjmujący to czwarty nowy zawodnik, który w nadchodzących rozgrywkach będzie reprezentował barwy szczecińskiego zespołu. 

 

Kanadyjski zaciąg w Szczecinie

 

Nicholas Hoag profesjonalną karierę siatkarską rozpoczął we francuskim zespole Tours VB, w którym spędził dwa sezony. Wraz z tą drużyną wywalczył dwa mistrzostwa kraju (2014, 2015), dwukrotnie triumfował w Pucharze Francji (2014, 2015) oraz Superpucharze (2014). Z Tours VB Kanadyjczyk trafił do Paris Volley, gdzie spędził rok, zdobywając z tą ekipą mistrzostwo kraju (2016). Z Francji kanadyjski przyjmujący trafił do włoskiej Serie A, gdzie najpierw bronił barw ówczesnego Power Volley Milano, a ostatni sezon spędził w Diatec Trentino. Po dwóch latach spędzonych we Włoszech Hoag zdecydował się na zmianę środowiska i podpisał roczną umowę ze Stocznią Szczecin. Będzie to drugi Kanadyjczyk w historii szczecińskiego klubu. W sezonie 2017/2018 w zespole z województwa zachodniopomorskiego występował bowiem Justin Duff.

 

Warto dodać, że Nicholas Hoag to także wielokrotny reprezentant Kanady, który wraz z drużyną narodową zdobył między innymi brązowy medal w Lidze Światowej 2017.

 

 

Trwa budowanie ekipy na kolejny sezon

 

Do tej pory włodarze klubu ze Szczecina zdecydowali się na przedłużenie kontraktów z Marcinem Wiką, Adrianem Mihułką oraz Januszem Gałązką. Ponadto z zespołem pożegnało się ośmiu zawodników: Michał Ruciak, Bartosz Gawryszewski, Mateusz Malinowski, Tomasz Kowalski, Jeffrey Menzel, Justin Duff, Eemi Tervaportti oraz Dawid Murek. W ich miejsce zakontraktowano Lukaša Tichačka, Bartosza Kurka, Nicholas Hoaga, Matey’a Kaziyskiego, Simona Van De Voorde oraz Łukasza Żygadło, o którego transferze pisaliśmy TUTAJ. Warto zaznaczyć, że umowę z klubem przedłużył także trener Michał Gogol, a dyrektorem sportowym Stoczni Szczecin został Radostin Stoychev, o czym możecie przeczytać TUTAJ.

 

 

Źródło: informacja prasowa/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY